Wpis z mikrobloga

Studiuje FiR w #uk na uczelni, takiej zwykłej (lekko ponad pierwszą połowę w rankingach, a w FiR Top 30/40) i zastanawiam się co lepiej, jeśli docelowo chciałbym wrócić do PL na stałe po studiach.

1. Pójście na magisterkę w PL na SGH lub Kozminski, i później wracam do rodzinnego trójmiasta i praca.
2. Ciśnięcie magisterki dalej w UK na jakiejś uczelni Top 10-20 i powrót do PL do trójmiasta i praca.

#big4 #studia #studbaza #kariera #finanse #korposwiat #rachunkowosc #pracbaza #praca
  • 32
@jebluschytrus: @sner: właśnie też o to mi chodzi. Bo w PL wiadomo, że SGH to top, ale jak zrobie czołowy Uniwerek w Leeds z FiR to nawet nie wiem czy dla kogokolwiek to budzi jakiś respekt jeśli chodzi o nazwe uczelni.

@chemik_kieszyk: Mam zamiar wrócić do PL, ale jak sie #!$%@? wszystko to pewnie wyjadę gdzie indziej wiec to tez argument, kredytem na magisterke i wgl na studia jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@hayawari: rozumiem, też pracowałem za granicą i miałem podobne dylematy. Jesteś młody, zrób chociaż pełne studia w UK. Zderzenie z polską edukacją wyższą będzie bolesne. Mając pełne studia z UK top 100 zawsze możesz wrócić za granicę i już masz ten niezbędny fundament. Polskie studia tylko napsują Ci nerwów i nic wymiernego z tego nie wyniesiesz.
@Szczaf: dokładnie o to mi chodzi, rozmyślanie na temat powrotu do PL na magisterke wiąze sie z tego czy patrzą lepiej na SGH załóżmy czy dla nich na jakiś uniwerek przykładowo w Leeds. Chodzi mi o to czy ktokolwiek z rekrutertów czy coś wgl zna inne uczelnie zagraniczne niż Oxford i Cambridge.
@hayawari najlepsza uczelnia z Polski ukończona z wyróżnieniem ma mniej więcej taki prestiż za granicą jak uniwersytet z Hull. Warto zdobyć brytyjskie doświadczenie w pracy - będzie mocno punktować w CV. Minus jest taki, że powrót do Polski i praca w polskim tempie i z polskim szacunkiem pracownika może powodować depresję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hayawari: głównie liczy się papier. Nieważne skąd. Jeśli chodzi o FiR to prędzej był zrobił w Polsce jakieś podyplomowe żeby nie było, że nie znasz polskich przepisów. Na rozmowie rekrutacyjnej zawsze możesz wspomnieć o rankingu uczelni i jakie miejsce zajmowały. A jak przejdziecie na english to i tak zagniesz 99% rekruterów, przynajmniej na początkowych stanowiskach ;)
@hayawari: Najlepiej studia w UK, na pewno będą dużo lepsze niż w Polsce. Jak już będziesz miał studia w UK to pierwszą pracę też spróbuj tam złapać. Potem 2, załóż rodzinę weź kredyt i zostań tam
@hayawari: Jeśli miałbyś robić magistra w UK tylko dla samego papierka to moim zdaniem nie warto. Kosztuje to sporo kasy, a prestiż jest tak naprawdę żaden, o ile oczywiście nie jest to uczelnia światowej klasy. Już lepiej by było jakby udało ci się ogarnąć jakąś pracę, sprawdź stronę swojej obecnej uczelni, bo pewnie mają dział z pracami czy jakimiś praktykami, które dosyć często są ekskluzywne dla absolwentów i wtedy jest łatwiej
@chinski_pierozek: Trójmiasto bo stad jestem i typowo dla bliskich i miasta akurat chce wrocic do Polski. Nie chce sie wynosić do Wawy czy gdzieś.

@jedrek1212: nie boje sie o pierwsza prace nigdzie, zawsze moge wrocic do UK, jakby sie w PL nie udało, a nawet gdzie indziej w Europie. Ale chciałbym wrocic do PL.

@romek898: Wydaje mi sie ze jeśli pracuje sie w finansach, BIG4 np. To na jakies
@#!$%@?: poprostu w pl mi sie złe nie żyło, jakis standard se wypracuje i tak, a lepiej sie czuje niż za granica. Wyjechałem do UK na studia, żeby cos trochę ciekawszego zrobić w życiu, ale nigdy sie nie nastawiałem ze musze koniecznie zostać w Uk czy gdzieś indziej.

@MoniAxa: Co masz na myśli?