Wpis z mikrobloga

wyobrazasz sobie, ze pewnego dnia jako nastolatek mowisz, ze nie chcesz byc chlopakiem i idziesz do psychologa. On popatrzy na ciebie, chwile porozmawia i podpisuje pozwolenie na uciecie twojego penisa.

Czy jako dorosly czlowiek polegal bys na opinii czlowieka, ktory w zaden sposob nie poniesie konsekwencji na podjecie decyzji, czy bedziesz facetem, czy nie?


@Wszystko_albo_nic:

psycholog - różne badania, testy osobowości, wywiad
psychiatra - opinia, wywiad
neurolog - rezonans/rtg czaszki +
  • Odpowiedz
@Unique-Suggestion: naprawde uwazasz, ze nalezy to zrobic czternastoletniemu dziecku?
Ale nie sadze zebys mial/miala dzieci, a jesli juz, to wspolczuje, ze uwazasz takie operacje w takim wieku za normalne.
Tak i w zadnym kraju nie powinno to byc latwe do przeprowadzenia dla ludzi w wieku nastoletnim.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic: i czego mnie obrażasz? Sęk w tym że ja nie mówię innym jak mają żyć i kim mają być. Jeśli myślisz że zmiana płci to jest pójście do rodzinnego i przyklepanie terapii w ciągu 15 minutowej wizyty to nie wiem kto jest zjebem XD.

Cały świat podchodzi do tego naukowo a tacy jak ty patrzą przez pryzmat starego testamentu i tu jest problem.

Pozdro i nie oczekuj jakiejś dyskusji większej
  • Odpowiedz
Ja rozumiem, że "moda", że skąd tak tych ludzi dużo nagle. Ale wiecie co? Ci ludzie zawsze istnieli, wcześniej możliwości leczenia były gorsze, mniej skuteczne, dodatkowo transfobiczne zachowania, które sobą w większości prezentujecie były dawniej jeszcze popularniejsze. Wszystko to prowadziło do ukrywania się tych ludzi, usuwania w cień bądź do innych gorszych rzeczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jestem za tym, żeby takie decyzje można było podejmować dopiero w wieku 21 lat. Gdy człowiek jest już w miarę dorosły. Przecież 14 lat to okres dojrzewania, takiemu dziecku to się jeszcze może kilka razy pozmieniać, a co jak dorośnie i uzna że jednak czuje się kobietą? Przecież dla kobiety brak piersi to prawdziwa trauma.

@qracao: oczywiście że jej się zmieni, nastolatki nie akceptują swojego ciała gdy zaczynają dojrzewać, mają niską
  • Odpowiedz
@Unique-Suggestion: sluchaj, bo widze, ze masz bol dupy o stary testament and etc. Juz widze wielka postepowosc, bo nie wierzysz w dziadka na chmurce, ale nie szkodzi.
Nie, nie mam zamiaru popierac szalenstwa wszedzie wciaskajacego sie ruchu trans. Stare i cwane lisy tylko zmieniaja plec z dnia na dzien i bez okaleczania sie, ale dzieciom piora mozgi. Wynik jest wlasnie taki jak u tego dziecka.
NIE MA odpowiednich osob, zeby stwierdzic,
  • Odpowiedz
@qracao: właśnie dlatego w tym procesie biorą udział rodzice i psychiatrzy by ocenić sytuację.

Dziecko nie jest też w stanie w wieku 15lat wiedzieć jaki zawód chce wybrać a w przypadku wielu ścieżek rozwoju (modeling, medycyna, prawo, astronauta) musi to zrobić.

Tak samo 8letnie dziecko nie chce zostać sportowcem ani nie ma zapału zostać sportowcem. Ale jeśli ma mieć na to szanse, to już wtedy musi regularnie i bardzo ciężko trenować.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic: Typie XD ja się o żadnym Starym Testamencie nie wypowiadam XDDDD Podaj mi namiary na dealera.

Kochany, jasne są osoby, które robią krzywdy swoim dzieciom, nie neguję tego. W tym jednak wypadku nic nie wiemy o tym co to dziecko czuło ani jak się zachowywało. Tak naprawdę nie wiemy nic, poza kilkoma zdjęciami a ty dorabiasz sobie do tego jakąś teorię i wyprowadzasz krucjatę na obcych ludzi, nie znając w
  • Odpowiedz
Krzywdzą nie krzywdzą, 14 lat to już jest jakiś poziom świadomości. Ja jak przyszedłem do liceum to nikt nikogo nie znał i była taka dziewczyna Natalia totalnie wystylizowana na chłopaka dopiero jak się przedstawialiśmy wszyscy to wyszło że to laska. Ewidentnie miała jakiś problem tożsamości płciowej grała w nogę w drużynie chłopaków miała ksywę Kubuś. Bodajże w drugiej klasie ogoliła się na krótko i #!$%@?ła kolczyk do lewego ucha. Jak się trochę
  • Odpowiedz