Wpis z mikrobloga

mam nadzieję, że jednak większość Polaków woli bronić Polski na Ukrainie, aniżeli u nas. Ja wolę.


@zgredinho: oczywiście, że lepiej bronić się na terenie ukrainy. Można wysyłać sprzęt, można robić wiele z domu i nie trzeba wysyłać ani jednego żołnierza - dokładnie tak należy działać. A jak się obronią, wysłać fakturę za wysłany sprzęt jak to nam sojusznicy pomagali
  • Odpowiedz
Żadnej wojnie nie będzie z prostej przyczyny na Ukrainie nie ma ani gazu ani ropy komu w ogóle ta Ukraina jest potrzebna a po drugie Rosja nigdy nikogo nie atakowała a jakoś nie wierzę że Ukraina będzie atakowała Rosja chociaż wszystko jest możliwe.
  • Odpowiedz
W maju 1939 niewielka część Francuzów zastanawiała się "Faut-il mourir pour Danzig?" (czy powinniśmy umrzeć za Gdańsk?). Jak się okazało rok później Hitler zapukał i do nich. Wobec wysypu ruskich onuc i trolli mam nadzieję, że jednak większość Polaków woli bronić Polski na Ukrainie, aniżeli u nas. Ja wolę.


@zgredinho: Frnacuzi żyli jeszcze traumą wcześniejszej wojny.
  • Odpowiedz
No ta, po co sie tłuc za granicą skoro tradycja nakazuje być gospodarzem wojen na swoim terytorium a najlepiej to nam wychodzi goszczenie wojen światowyc


@zaczalem_cwiczyc: Innymi słowy chcesz włączyć Polskę do wojny z Rosją i jeszcze udajesz mądryjała, że to nie dobrze mieć wojnę w kraju
  • Odpowiedz
@zgredinho: Francuzi i tak koniec końcem wygrali II wś, a my nie. Wiec nie ma co się pchać pierwszy w ogień. Najpierw musza ruszyć amerykanie, a później my. Nigdy pierwsi.
  • Odpowiedz
@yam-jan: to wszystko to i tak czysta spekulacja, zarówno z mojej jak i twojej strony. Najprawdopodobniej zostaniemy skazani na wieloletnią 'wojnę hybrydową' czyli roznego rodzaju ataki jak np obecnie na granicy czy wojnę informacyjną
  • Odpowiedz
@zaczalem_cwiczyc: Od 7 lat rosja ma jeden cel, utworzenie Noworosji, wejdź na wiki i sobie o niej poczytaj.
A teraz najlepsze, Sikorski w imieniu Polski, jako 2 kraj na świecie uznał niepodległość Kosowa od Serbii, po wcześniejszych bombardowaniach Serbii przez USA.
Czy uzna niepodległość Noworosji?
  • Odpowiedz