Wpis z mikrobloga

Taka refleksja mnie naszła po ostatnim wpisie po waszych komentarzach zrobiło mi się całkiem miło ale żeby nie było, że u mnie to wszystko jest idealne, że wyjechałem i teraz złoto samo mi wpada do kieszeni i w ogóle moje życie się zmieniło o 180 stopni.

do czarnolistowania #przegrywnatajwanie

Piszę najczęściej na mirkoBlogu kiedy zdarzają się mi same pozytywne rzeczy lub też jakieś niecodzienne. Ale nie napisałem np. jak było mi ciężko kiedy w Polsce musiałem odkładać każdą złotówkę aby wylecieć. Odmawiałem sobie dosłownie jedzenia. Musiałem przecież kupić, jakieś leki, VISA, paszport (nigdy nie byłem za granicą w tym klika podróży do Warszawy w celu składania papierków), hotel w Warszawie, bo daleko mam do Warszawy a chciałem być wyspany przed wylotem Warszawa-Amsterdam-Taipei (Podróż zajęła ponad 2 dni) sam lot Amsterdam -Taipei 16godzin o ile dobrze pamiętam.

Jakieś ubrania, przecież nie mogę chodzić obdarty w Azji bo nie znajdę pracy. PowerBank itp. to już nawet nie liczę w kosztach. Dodatkowo Polska administracja i kontrakty, kontrakt z właścicielem mieszkania musiałem zerwać, kontrakt z Internetem (do dziś płace za INEA 2 letni kontrakt) . Kontrakt z ENEĄ (prąd) to wszystko musiałem w dosłownie przed wylotem zerwać. Co też dawało mi poczucie, że nie mam do czego wracać.

Koniec końców pewnie około - 5 000 PLN wydałem (w tym bilety lotnicze, hotel, pkp) a jeszcze nie byłem na Tajwanie! I nie wiadomo czy polecę bo przecież jeszcze muszę zrobić testy na Covid i czy granicę Polska lub Holandia lub Tajwan nie zamkną i koniec marzeń...

Na Tajwanie na początku też nie było kolorowo. 10 godzin zmywania naczyń po obcych ludziach jedni powiedzą taką pracę sobie wybrałem, tak wybrałem lot na rajską wyspę( 23 stopnie teraz xD) zamiast siedzenia w zimnym magazynie w Polsce.

Problem z językiem to też nie jest lekka sprawa. Gdyby nie szef, czy też kolega z Polski który mi pomógł z mieszkaniem i pracą oraz językiem to może bym był bezdomnym? Tego nie wiem.

Dolatując na Tajwan dosłownie zostało mi 500PL po opłaceniu mieszkania (tutaj się płaci za 2 miesiące depozyt na co też nie byłem przygotowany) i Internetu.
Przeżyłem za 500zł pierwszy miesiąc. Modląc się tylko żebym nie zachorował bo nie miałem ubezpieczenia. A przypomnę zmagam się z depresją oraz lękami okresowymi. Więc tylko osoby które mają podobne problemy psychiczne mogą sobie wyobrazić jaki stres przechodziłem.

Więc nadal jestem przegrywem w środku. Dlatego każdemu kto zadaje mi pytanie odpowiadam szczerze bez owijania w bawełnę. Każdemu postaram się też pomóc na tyle na ile potrafię z własnego marnego doświadczenia.

Wykop traktuję jak bloga. I wbrew pozorom 90% komentarzy są to miłe komentarze, często ktoś mi coś doradza, często zadają pytania jak to zrobiłem, co potrzeba aby zrobić pierwszy krok. Pomagam i chce pomagać. Tak jak mi ludzie na początku pomogli.

głosowanie z 10 które najbardziej mi się podobały lub najbardziej mnie rozbawiły xD wiem, że pewnie część nazw będzie zajęta więc po prostu dodam jakiś numer typu 000. też będzie ok =)

Zwycięzca będzie mógł wybrać spośród 3 pocztówek ze zdjęcia =)

@piro111 - InsTajwan
@Magdozaur - HiTai
@FishyGuy - TaiWon
@All- - PrzegrywNaTajwanie
@NiebieskiGroszek - TajwanskieKopyto
@Karling - FromZeroToTajwanskaKlasaSrednia
@zlodziejdusz - Formooser
@Bdzigost - Tajwan Zwany Pożądaniem
@Pan_Ptak - TaiFan
@Natna213 - TaiwanZone

#azja #tajwan
PrzegrywNaTajwanie - Taka refleksja mnie naszła po ostatnim wpisie po waszych komenta...

źródło: comment_1642739946KflV07zEbIj8dIb0onf68n.jpg

Pobierz

Nazwa Instagrama

  • InsTajwan 3.8% (23)
  • HiTai 3.4% (21)
  • TaiWon 3.1% (19)
  • PrzegrywNaTajwanie 46.8% (285)
  • TajwanskieKopyto 13.3% (81)
  • FromZeroToTajwanskaKlasaSrednia 15.1% (92)
  • Formooser 1.1% (7)
  • Tajwan Zwany Pożądaniem 6.2% (38)
  • TaiFan 5.7% (35)
  • TaiwanZone 1.3% (8)

Oddanych głosów: 609

  • 33
@PrzegrywNaTajwanie: powodzenia w świecie mirku, mega fajny kontent, będę obserwować na insta ()
tylko jest mały problem, nick na insta przegrywnatajwanie jest zajęty, 1 zdjęcie dodane 21h temu, nie wiem czy to Ty czy ktoś Cię ubiegł i się pod Ciebie podszywa xD