Wpis z mikrobloga

  • 15
335 + 1 = 336

Tytuł: Co Mówi Pies? 99 ważnych cytatów i skutecznych porad, które odmienią Twoje życie z psem
Autor: Alicja Milewska, Ireneusz Czerniejewski, Paulina Jędrusik
Gatunek: poradniki
Ocena: ★★★★★★★★

W końcu się wzięłam i przeczytałam jakiś poradnik opiekuna psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta książka jest mi dość bliska, bo Irka znam, byłam na kilku zajęciach u niego ze swoim psem a obecnie współpracujemy razem w fundacji, obejrzałam też większość ich nagrań na YT, więc doskonale znałam jego podejście do psów i pracy z nimi.

Zacznę od tego, że jeśli znasz nagrania od Co Mówi Pies, to nie kupuj książki, bo tam jest dokłądnie to, o czym zawsze mówią ʕʔ Jeśli jednak jesteś początkujący niekoniecznie z psami, ale z podejściem "pies jest moim partnerem i komunikacja między nami jest ważna", to w sumie warto (imo mogłaby byc tańsza...).
Czyta się całość w ~1h, jedna strona to obrazek z hasłem, druga to wyjaśnienie do obrazka. Pełna jest rzeczy w stylu "słuchaj psa, podążaj za nim, nie zmuszaj go do robienia rzeczy, on ci nie robi na złość i cię nie dominuje", trochę porad praktycznych do wykorzystania na spacerze, które mogą być okdrywcze, jak ktoś zawsze żył w przeświadczeniu, że pies ma chodzić przy nodze i witac się z innymi psami, a jak skacze na ludzi, to z miłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli macie wśród znajomych kogoś, kto jest świeży w temacie albo nie do końca pasuje mu "tradycyjne" podejście, to na pewno warto mu/jej taką książkę sprawić oraz zachęcić do oglądania nagrań od twórców książki na YT: https://www.youtube.com/c/CoM%C3%B3wiPies
(Nagrania polecam właściwie każdemu, zwłaszcza ich cykl Akademia Psiego Języka, gdzie rozbierają na czynniki pierwsze psią komunikację).

Książka do kupienia u nich na stronie: https://comowipies.pl/sklep/ksiazka-co-mowi-pies-99-waznych-cytatow/

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #behawioryzm #psy #pies #poradnikibookmeter
r__k - 335 + 1 = 336

Tytuł: Co Mówi Pies? 99 ważnych cytatów i skutecznych porad, kt...

źródło: comment_1642767715ZAs1FgOwBQSFwQOnAJPBFO.jpg

Pobierz