Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jailer: to jest jakiś koszmar BHP... takie roboty nie mogę pracować bez ogrodzeń bądź skanerów, kurtyn itp. Gdyby to były roboty tzw. kolaboracyjne czyli mogące pracować ramie w ramię z człowiekiem to w przypadku przygniecenia człowiek jest w stanie uwolnić się poprzez przepchnięcie takiego robota. U nas za dopuszczenie czegoś takiego byłby kryminał na lata.
@Zgnity_Ziemniak: robot napotkał opór więc się zatrzymał, hamulce trzymają serwonapędy w ostatniej pozycji, do której robot był w stanie dojechać. W tej sytuacji wyłączenie zasilania czy nawet wciśnięcie "grzyba" awaryjnego nic nie da, trzeba zwolnić hamulce. Dlatego wymyślono roboty kolaboracyjne, które można w takiej sytuacji odepchnąć od siebie. Gdyby to był większy robot to nawet by się nie zatrzymał tylko jadąc swoją zaprogramowaną ścieżką zrobiłby z tego Pana mielonkę nie czując
robot napotkał opór więc się zatrzymał, hamulce trzymają serwonapędy w ostatniej pozycji, do której robot był w stanie dojechać. W tej sytuacji wyłączenie zasilania czy nawet wciśnięcie "grzyba" awaryjnego nic nie da, trzeba zwolnić hamulce. Dlatego wymyślono roboty kolaboracyjne, które można w takiej sytuacji odepchnąć od siebie. Gdyby to był większy robot to nawet by się nie zatrzymał tylko jadąc swoją zaprogramowaną ścieżką zrobiłby z tego Pana mielonkę nie czując za bardzo
@DevSwift: najlepsze, że kiedyś trafiłem na ten filmik i myślałem, że to była jakaś celka w uruchomieniu, że może ktoś zrobił bypass na bramkę bezpieczeństwa i pojechał automat. Ale teraz w lepszej jakości widzę, że ktoś tam wpadł na genialny pomysł faktycznie użyć normalnych robotów przemysłowych w strefie gdzie pracują operatorzy, widać to po tym, że w środku tej celi jest panel operatorski xD
W sumie to chyba był najbliższy panel
markhausen - @DevSwift: najlepsze, że kiedyś trafiłem na ten filmik i myślałem, że to...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-21 160406

Pobierz