Wpis z mikrobloga

Usłyszałem ciekawą plotkę o budowie muru na granicy. Źródło to "trust me dude", także nie bierzcie to w żaden sposób jako legitnego info, a bardziej jako ciekawostką i przyczynek do pośmiania się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mur na granicy ma budować Budimex i Unibeb. To już ogłoszono z miesiąc temu. No i podobno jakoś na początku stycznia inżynierowie z Budimexu usiedli i przeanalizowali dokumentację projektową i doszli do wniosku, że w takiej formie to nie ma ch** żeby to było trwałe, bo jest masa błędów (chyba w posadowieniu, ale nie jestem inżynierem więc nie ręczę za to że dobrze zrozumiałem), więc trzeba znacznie zmienić projekt. A zmiana projektu w momencie w którym Węglokoks i Mostostal Siedlce produkują przęsła ma kosztować grube miliony, a do tego nikt nie chce dopuścić (i tak już kosztuje fortunę).

Teraz podobno trwa dyskusja, bo albo się przyznają że projekt jest #!$%@? i dorzucą min. kilkaset milionów na zmiany i roboty dodatkowe, albo będą siedzieć cicho, a na granicy będziemy mieli mur który za pół roku się wywróci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mur #granica #polityka #heheszki
  • 1