Wpis z mikrobloga

Mam taką rozkminę. Od dłuższego czasu chodzę spać po północy i wstaję po 9:00. Ale myślę, żeby się przestawić i chodzić spać wcześniej, ale wstawać o 7:00-8:00, tak żeby mieć te 7-8 godzin snu. A Wy jak robicie i jak się czujecie?

#ankieta #pytanie #kiciochpyta #sen #spanko

Co jest lepsze?

  • Wcześniej chodzić spać, ale wcześniej wstawać 65.1% (28)
  • Później chodzić spać, ale później wstawać 34.9% (15)

Oddanych głosów: 43

  • 16
  • Odpowiedz
@yourgrandma: właśnie mam z tym problem. Przedwczoraj położyłem się spać dosyć późno, wstałem późno, ale spałem ponad 8 godz. a mimo to byłem niewyspany. Spróbuję dzisiaj to zmienić, zobaczę, jaki będzie efekt :)
  • Odpowiedz
@Inispirion: Ważna jest higiena snu, a nie godzina pójścia spać.
Przewietrz pokój, puść sobie jakąś anielską muzykę do snu (np. hemi-sync xD), napij się wody przed, ale tak żebyś się jeszcze zdąrzył wysikać, zastosuj którąś metodę zasypiania:
https://www.healthline.com/health/healthy-sleep/fall-asleep-fast
Ale najsampierw to dobierz sobie odpowiedni materac, kołdrę i poduszkę.
Śpij na plecach.

Ziółka do spania też są słusznym wyborem.
  • Odpowiedz
@Nemayu: mam dobrą terapeutyczną poduszkę, śpię zazwyczaj na boku i przeważnie zasypiam w ciągu minuty. Ale mam też dużo stresu ostatnio i nadmiar pracy, więc to może być główny powód ciągłego niewyspania. Piję herbatę z korzeniem ashwagandy, bardzo pomaga.
  • Odpowiedz
@Nemayu: jak #!$%@? spij na plechac xD tego nigdy nie ogarne. Jakbym sie spac nie polozyl to zasze sie obudze na brzuchu. Zona mowi ze wie kiedy juz naprawde zasnale bo zawsze automatycznie jebs na brzuch nawet jak #!$%@? jestem.
  • Odpowiedz
@Voyo: Kiedyś spałem na brzuchu. Kładłem się i wstawałem. Teraz śpię na plecach i budzę się na plecach, ewentualnie na boku. Kwestia przyzwyczajeń i nawyków. Na plecach jest najzdrowiej. Aby się oduczyć spania na plecach wystarczy wytrwałość w zasypaniu na plecach (nawet jeśli przez sen się przekręcasz). Ewentualnie do koszulki z przodu przyklejasz piłkę tenisową i jak się obrócisz na brzuch to piłka będzie uwierać, więc przez sen się na brzuch
  • Odpowiedz
@Inispirion: Człowiek przepracowany może zwyczajnie potrzebować więcej snu lub drzemki w trakcie dnia.
Spróbuj w dzień jak poczujesz się senny nastawić budzik na 24 minuty i położyć się na plecach, a nogi lekko zgiąć i podłożyć pod łydki i stopy jakąś poduszkę, aby były wyżej od reszty ciała i leżeć tak jakbyś zamierzał zasnąć (ciemno, kołderka, itd.) Jak zadzwoni budzik to przeciągasz się i wstajesz.
  • Odpowiedz