Wpis z mikrobloga

60 km/h

prosta 3 pasmowa droga, oddzielona pasem zieleni i barierkami. Bez ruchu pieszych i rowerzystów.

przypominam 60 km/h

Policjant mi prosto w oczy mówi, że może i remont nawierzchni się już skończył ale znaki zostały i jakby kazały mi jechać 20 km/h to mam tyle jechać i nie kierować się logiką tylko czekać aż organizator ruchu zdejmie ograniczenia.

Dla policjanta ten odcinek jest bardziej niebezpieczny niż droga krajowa po 1 wąskim pasie ruchu w każdym kierunku idąca między drzewami gdzie bez pobocza jeżdżą szerokie tiry, rolnicy na rowerach a ludzie chodzą asfaltem.
Mimo, że to ta droga ma jakość wyższą niż niejedna ekspresówka w Polsce! Lepiej się po tym jeździ jak autostradą Kraków-Katowice na której jest 140 km/h!

Jak oni mogą sobie rano spojrzeć w lustro i mówić, że tak, robimy kawał dobrej roboty...

Dla mnie to łapanka. Bo z bezpieczeństwem to ma to wspólne nic.
Zapłacę ale z wielką pogardą i grymasem. Ja bym tak nie potrafił się #!$%@?ć.

#slask #policja #bezpieczenstwo #polskiedrogi #motoryzacja #kierowcy
Nutaharion - 60 km/h

prosta 3 pasmowa droga, oddzielona pasem zieleni i barierkami...

źródło: comment_1642874620kuij8exAwv58WFnz4GCcls.jpg

Pobierz
  • 73
@RRybak: Ok, wytłumaczę Ci, bo chyba nie ogarniasz. Kolega porównał ten odcinek od ekspresówek i autostrad, pokaż mi ( no może poza A1 Bytom-Pyrzowice ;) ) drogę o statusie i warunkach autostrady lub ekspresówki z takim stanem nawierzchni.

no napisałeś, że ... nie da się jechać szybko

To sobie wymyśliłeś.
@Nutaharion: Miraski trzeba uwazac, tam jak i w innych miejscach sk%wysyny obniżyły limity prędkości (średnio o 20km/h) i po prostu łupią. Nie ma to nic związanego z bezpieczeństwem. Tak samo przy zakręcie w rudzie śląskiej na A4- z śmiesznych 120 obniżyli na 100 xD


A je%al ich wszystkich pies... nie ma nadziei dla tego narodu... Dajemy się j%ebac bez wazeliny za miskę ryżu.. (°°
w takiej sytuacji się nie przyjmuje i do sądu, a sąd uzna, że co prawda przekroczyłeś prędkość, ale nie było zagrożenia i odstąpi od wymierzenia kary.


@Dzyszla: serio uważasz, że byłaby taka możliwość? Podobno prawdopodobieństwo wygrania sprawy w sądzie o prędkość wynosiło w 2020 roku poniżej 1%. W ponad 99% sąd uważał, że policja absolutnie wszystko zrobiła dobrze i mandat jest słuszny.
Teraz jeszcze sąd może dać mandat do 30k i