Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem oświetlenia do mieszkania które będzie bardziej Przyjazne do pracowania w dzień oraz w nocy dlatego zalezy mi na regulacji oświetlenia.

Ze względu ze mam trochę sprzętu z xiaomi używam xiaomi appki i widzę ze jest firma yeelight ich żarówki i apka maja fajne możliwości ale zalezy mi żeby nie mieć paru appek i moje pytanie czy żarówki xiaomi maja również tak dobra funkcjonalność(chodzi mi o kontrole w silce i jak wypadają w porównaniu z yeelight

#smarthome #xiaomi
  • 6
@RedPULL: Zawsze możesz się zastanowić nad home assistant i wtedy masz jedną apke do wielu produktów (choć nie wspiera wszystkich, ale np. na zigbee wspiera większość żarówek)
@lobo: i jak to działa w praktyce jeśli chodzi o lampy to jest jeden tool ze tak powiem w telefonu czy to zmienia tak ze mam 1 appke ale i tak potem trzeba w chodzic pojedynczo, mógłbyś podesłać coś o tym bo ja się już gubię :D
@RedPULL: Masz wtedy jedną aplikacje z której zarządzasz wieloma różnymi systemami, nie potrzebujesz wtedy hubów innych firm, ale musisz zainstalować to na jakimś komputerze i ten komputer musi cały czas działać. Dodatkowo zależnie od urządzeń które chcesz wspierać potrzebujesz dongle który będzie się łączył z tymi urządzeniami np. dla zigbee może to być conbee2. Nie próbowałem jeszcze sprzętów które używają wifi, ale z tego co wiem też powinny działać

https://www.home-assistant.io/

tu