Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Miseczki i mirabelki podróżujący, mam pytanie. Po zmianie nazwiska (np. ślub) stary paszport jest ważny jeszcze przez 4 miechy. Jeżeli na wjazd do danego kraju jest wymóg ważności paszportu min. 6 miechów (ZEA,Chiny etc.) to mam rozumieć że to nie przejdzie w systemie danego kraju ? Czy oni w swoich systemach będą wiedzieli że ważność paszportu jest skrócona do 4 miechów czy nadal będą go wiedzieli jako ważny do daty oryginalnej ??
Drugie pytanie, czy podczas rezerwowania wycieczki trzeba podać dane które się obecnie posiada czy które będą w danym terminie ? I jak to wygląda z ważnością dokumentów, kiedy stary dokument jeszcze jest aktualny przez jakiś czas ?

P.S. Ktoś coś może wie więcej o paszporcie tymczasowym ??

#dokumenty #podroze #dubaj #paszport #slub #chiny
  • 5
I jak to wygląda z ważnością dokumentów, kiedy stary dokument jeszcze jest aktualny przez jakiś czas


@necovsky: wyrobienie nowego dokumentu spowoduje iż stary straci ważność (w fizycznym obetną ci kawałek rogu i oddadzą)
@necovsky: W trakcie rezerwacji wycieczki podałam aktualne nazwisko, ale od razu poinformowałam, ze wychodzę za mąż i będzie zmiana. Po ślubie musiałam z aktem małżeństwa jechać do biura i wtedy zmienili mi dane w rezerwacji