Wpis z mikrobloga

Audiomirki - polecicie proszę jakiegoś prostego, ale przyzwoicie grającego DACa? Jedyne czego potrzebuje, to konwersja bluetooth -> RCA, bo chcę sobie wygodnie puszczać rzeczy z laptopa/komórki na głośniki w salonie. Wzmacniacz na który to będzie szło to stary Denon, który fajnie gra (i nie chcę go zmieniać), ale jako że pochodzi z czasów kiedy CD były nowością, to tak sobie z supportem bluetooth.

Sam znalazłem coś takiego, co wygląda obiecująco - https://www.ceneo.pl/87038342#tab=spec - ale po pierwsze ma tonę funkcji, które nie są mi potrzebne, po drugie stężenie audiovoodoo w jego opisach/recenzjach mnie nieco odepchnęło.

#hifi #audio #pytanie #kiciochpyta
  • 5
@GaiusBaltar: co?
Nie potrzebujesz czasem po prostu transmitera ktory przez bt sie polaczy z komputerem i przez kabel(optyk/rca) pusci sygnal na wzmacniacz?
100 to wtedy kosztuje juz taki z bajerami
@Norskee: Nie wiem, być może tak to jest nazywane, choć mi się to wydaje bardziej odbiornikiem niż transmitterem.

Chodzi o urządzenie, które odbiera sygnał cyfrowy blueetooth, konwertuje na analogowy, i wypuszcza sygnał analogowy na gniazda RCA (ewentualnie jack), które sobie podpinam do wzmacniacza. Dlatego to nazwałem DAC, ale może ma to jakąś powszechnie używaną nazwę, której po prostu nie znam.
@GaiusBaltar: transmitery bt zazywczja maja 3 funcje
rx, tx i bypass - odbieranie przez bt i wysylanie na kabel (np. z telefonu i puszczanie tego kablem do wzmacniacza), odbieranie z kabla i wysylanie przez bt(np kablem z tv na sluchawki) i puszczanie sygnalu z optyka na analog

2 lata temu kupiem taki, ale wtedy byl taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uzywalem wlasnie do tego do czego ty
ale ja akurat puszczalem optykiem, a nie analogowym, choc taka tez jest jak wezmiesz kabel jack 3.5 -> 2rca


@Norskee: To akurat robi różnicę, bo optyk (zakładam, że chodzi o s/pdif) puszcza sygnał cyfrowy, więc tak naprawdę całą ciężką robotę z konwersją digital -> analog robi Twój amplituner, i (jeśli tam nic bardzo dziwnego się nie dzieje) nie polegasz w ogóle na konwersji, która jest robiona w tym urządzonku.

Ja niestety
@GaiusBaltar: ten iFi to bardzo porządny sprzęt, w tej cenie trudno chyba znaleźć coś lepszego. Absolutnie nie audiovoodooo. Z konkurencji - CA DacMagic 100, Topping e30, ale one są bez Bluetooth (przez który, swoją drogą, stracisz na jakości, ale pytanie czy to usłyszysz na swoim sprzęcie).