Wpis z mikrobloga

  • 148
365 + 1 = 366

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9788377312926
Tłumacz: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 692
Forma książki: książka
Terror jest to opowieść o poszukiwaniu przejścia północno-zachodniego przez Arktykę. Bohaterami wyprawy jest załoga obu statków (tytułowego Terroru oraz Erebusa).

Opowieść jest przestawiona z punktu widzenia paru marynarzy, co oznacza, że co prawie każdy rozdział następuje zmiana narratora. Sposób narracji bardzo mi się spodobał, warto nadmienić, że jeden z bohaterów większość swoich przeżyć zapisuje w dzienniku i my czytamy te notatki. Historia głównie skupia się na walce o przetrwanie z różnymi przeciwnościami "losu".

Najbardziej spodobała mi się bardzo szczegółowo opisana walka o przetrwanie, życie na unieruchomionych w lodzie statkach oraz opis "przyrody" Arktyki, ale nie zdziwię się jeżeli taka historią kogoś będzie nudzić. Polecam tą historię na zimę, najlepiej po spacerze jak jeszcze czujemy, że zmarzliśmy i staramy się ogrzać w domu przy tej lekturze. Akcji jest tu bardzo mało, przeżywamy żmudną walkę ludzi z czymś nieuniknionym. Oprócz tych wątków jest jeszcze wątek horrorowy, który od czasu do czasu urozmaica historię i popycha fabułę do przodu.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #horrorbookmeter
Certis - 365 + 1 = 366

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★...

źródło: comment_1642950062f8mmgSQht7XNhQCpVgoLm6.jpg

Pobierz
  • 43
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.8 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 668

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-10 - Użytkownik rassvet ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-10-07 - Użytkownik Wypok2 ocenił na: ★★★★★★★★
@Certis: jeśli komuś przypadnie do gustu, to polecam jeszcze, Wyspa Niebieskich Lisów, Amundsen i Na Zawsze w Lodzie - wszystkie są w przeciwieństwie do Terroru książkami non-fiction i opisują kolejno: rosyjskie wyprawy w kierunku Alaski, podróże Amundsena w tym właśnie przejście północno-zachodnie oraz te nieszczęsna wyprawę Franklina, ale z punktu widzenia dochodzenia do faktów i odnajdywania przyczyn klęski. Jeśli w Terrorze lubicie degradację człowieczeństwa i walkę o przetrwanie na bezkresnych zadupiach,
no mi się drood mega podobał i postawiłbym go gdzieś na poziomie hyperiona. Terror zapiszę do przeczytania.


@AdelbertPeel: Drood tez mi sie bardzo podobal ale Terror chyba nawet lepszy. Sama historia wyprawy Franklina jest fascynująca a Simmons jeszcze to podkręcił znakomitym stylem.
@dac_oficjal: jeszcze nie, ale słyszałem, że pierwsze 200 stron jest ciężkie do przebrnięcia (wprowadzenie do wspinaczki i dużo fachowej wiedzy, więc nie każdemu przypadnie do gustu).