Wpis z mikrobloga

Czy jakiś ekspert z tagu #ukraina #ukraina #wojna mógłby napisać czy polska w jakiś sposób pomaga wojskowo Ukrainie? Czytam codziennie, że pomoc wysyłają, Amerykanie, Anglicy, holendrzy, czy nawet Bałtowie. Wydaje się, że powinniśmy posłać tam co tylko możemy, lepiej walczyć że wspólnym wrogiem na nie swoim terenie, a tymczasem ja przynajmniej nic nie słyszę o polskiej pomocy, ale może czegoś nie wiem?
  • 11
@Franek25: Polska ma od 2014 roku stałą misję szkoleniową na Ukrainie, ponadto od lat prowadzimy wspólnie POLLITUKR Brigade, która również podnosi zdolności bojowe ukraińskiej armii.

A co do uzbrojenia, to niespecjalnie mamy co wysłać. Może jedyne tyko Gromy. Całe nowocześniejsze uzbrojenie jest w ilościach ledwo na nasze potrzeby.

Dodatkowo Ukraina nadal używa sowieckich kalibrów w uzbrojeniu, a my już prawie takich nie mamy. Chyba tylko amunicja czołgowa z rodziny T by
@Franek25: Nie jesteśmy żadnym mocarstwem, prawdopodobnie nasze wojsko nie jest w stanie obronić naszych własnych granic, a co dopiero pomagać innym. Więc pomagamy naszym położeniem - to przez nasze niebo codziennie latają nad Ukrainę i kraje nadbałtycki natowskie samoloty, a przede wszystkim możemy wspierać ich politycznie np. popierając aspiracje do NATO i UE lub przynajmniej upominając się o Ukrainę. Gdyby jeszcze Ukraina umiała patrzeć nieco dalej do przodu, to już od
@TenebrosuS: @ImNewHere Czemu w takim razie kiedy jest ten kryzys, Angole i reszta na świeczniku pokazują że mają jaja a my #!$%@? też pomagamy a się o nas nawet nie wspomni.

Ja #!$%@? czyli też ponosimy koszty ale robimy to jak ostatni frajerzy bez żadnych korzyści wizerunkowych i nawet w Polsce w głównej opinii publicznej mało kto o tym wie.
A może kilku zasranych banderowców zamknęło by swój świński ryj gdyby
@Franek25 Ty to akurat powinieneś być w zainteresowaniu naszych służb.
Od jakiegoś czasu już cię obserwuję i wiem ze pewne informacje stąd przekazujesz rosyjskiej ambasadzie i mediom