Wpis z mikrobloga

#apple
#macbook

Chcę kupić sobie macbooka air, ale jako że nigdy nie miałem nic z jabłka, to nie wiem czy mi podpasuje. Czy da się używać systemu bez aktywacji? Nie chce wyjść na Janusza, że poużywam sprzęt i oddam, ale boję się, że nie będą mi działać z nim moje sprzęty typu: drukarka, myszka, słuchawki od ps5 itp. Chciałbym go moc zwrócić, jeśli mi nie podejdzie, ale nie wiem jak wygląda kwestia tej aktywacji
  • 14
@nortonas: Nie da się, ale możesz aktywować i używać, tak jakbyś był w sklepie - a tam jest już system aktywowany.

Drukarka działa, jeśli ma AirPrint. to bez problemu. Myszka - na bluetooth albo z hubem, słuchawki na minijack albo bluetooth działają bez problemu.
@nortonas: jak nie masz jakiejś oldkulowej drukarki, do której sterowniki były ostatni raz aktualizowane w latach 2000 to raczej bez problemu. Ewentualnie sprawdź sobie kompatybilność na stronie producenta.

Myszkę jak masz z wtyczką USB to będziesz musiał dokupić sobie jeszcze jakiś hub.

Słuchawki bezproblemowo.
@nortonas: Ja nie wytrzymałem. Kupiłem Pro z M1 w kwietniu ubiegłego roku, więc dałem sobie trochę czasu na testy i to nie na moje nerwy - wracam właśnie do Windowsa. Widocznie mam go już we krwi ¯\_(ツ)_/¯
@Dr4ker: Tak, na dniach będę wystawiał na Allegro i OLX. Nie wiem jeszcze za ile, ale raczej powyżej średniej ceny na tych portalach, bo stan idealny i ledwo kilkanaście cykli baterii. Podstawowy konfig.