Wpis z mikrobloga

#pieniadze #polska #banki #polityka #gospodarka
#kredyt Co i raz spotykam kogoś kto mi mówi, ze dopiero co wziął kredyt na mieszkanie i jest przerażony bo zaczyna mu brakować pieniędzy. Choćby wczoraj, ze żona i on gównopraca i dopiero co cieszyli się z zakupu mieszkania na kredyt a dzisiaj są przerażeni bo mają małe dziecko i gównopracę. Tydzień temu znajomemu poszło w górę o 1000 złotych a kupił pod koniec zeszłego roku więc z 2100 na 3100. Liczba samobójstw w Polsce dzięki PiS i Glapińskiemu raczej nie spadnie
źródło: comment_1643095073Err3YoYvVIxLayGHLAsell.jpg
  • 4
@#!$%@?: Kto brał na pewien (niski) procent dochodów to jest bezpieczny. Gorzej dla tych, co brali pod korek - tutaj też trzeba ich zrozumieć. Wiem jakie ceny są w okolicy większych miast i taka prawda, że jak ktoś chce kupić większe mieszkanie to musi wyłożyć ogromny hajs tj. bardziej się zapożyczyć. Nie dziwi mnie to, że Polacy zwęszyli "okazje" niekoniecznie myśląc dalej o konsekwencjach.
Jeżeli dojdzie do tego, że ludzie będą się
@#!$%@?: z drugiej strony, dla ludzi którzy nie potrzebują kredytu będzie chyba dobry czas na zakup mieszkania, stopy wzrosną, ludzie nie będą w stanie płacić, zaczną się licytacje komornicze i będzie można kupić nowe mieszkanie w dobrej cenie