Wpis z mikrobloga

Jestem po wizycie u dermatologa w związku z niezbyt fajnymi zakolami. Mam wrażenie, że jeszcze kilka lat temu było lepiej. Mam bardzo długie włosy więc dopóki mam je opuszczone to je zakrywa, gorzej jeśli zechcę je związać lub zaczesać do tyłu. Lekarka założyła, że to genetycznie już, ale można coś pokombinować i zobaczyć, czy coś odrośnie. Proponowała jakiś lek który trzeba brać dożywotnio, lub spróbować przez 3 miesiące czegoś innego i zgłosić się na wizytę po tych 3msc.

Skończyło się na opcji drugiej i przepisała mi lek Alpicort do psikania na zakola + suplementy Kerabione booster (ok 40zł/msc :/) + szampon Dermena. Do tego od siebie mam biotyne 5mg i żelazo, chociaż nie wiem czy mi go w ogóle brakuje. Warto próbować to co przepisała? Coś innego polecacie?

Nie mam żadnych badań zrobionych, nie wiem czy to może być wina stresu, diety czy czegoś innego. Ona założyła od razu genetykę jak spojrzała. Warto jakieś konkretne badania zrobić żeby się upewnić i czy to cokolwiek zmieni?

#wlosy #wlosing #zakola #lysienie
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladykagami: No na razie dala ci taki lek co może Ci coś da jak nie są "genetyczne" te zakola.
Jak to nic nie da i wyjdzie na to że jednak masz typowe "męskie" łysienie to masz do wyboru tylko dwie opcje: leki hormonalne (te na "całe życie") albo przeszczep. Niestety żadne szampony, wcierki, suplementy i inne cuda nie pomogą ci na "męskie łysienie", a jedynie wyciągną z ciebie kasę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladykagami:
Bierze się bloker hormonu, który powoduje wypadanie i w teorii nie jest bardzo potrzebny jeśli jesteś po dojrzewaniu ( ale jest jakieś tam ryzyko zawsze jak się w hormonach miesza, ja się nie zdecydowałem nigdy a też mam "wysokie czoło")
Jak cebulki jeszcze żyją to włosy odrosną na nowo.
@ladykagami: jeśli mężczyzna ma łysienie androgenowe, to zakola są spowodowane miniaturyzacją mieszka włosowego - zamiast normalnych włosów rośną coraz krótsze, finalnie meszek który zanika

Taki typ łysienia u mężczyzn to najczęściej zakola, u kobiet przerzedzanie się środka

Więc jeśli masz androgenówkę (czego nie wiem - co powiedział lekarz?), to bierze się leki przeciwdziałające miniaturyzacji (blokery DHT). W przypadku mężczyzn, u 80% hamują one łysienie, a u około 1/3 dają zauważalny odrost
@ladykagami: w Turcji robią przeszczep za 10-15k, innego sposób nie ma. Suplementy to ściema. Co do Alpicort, jak przestaniesz stosować to wypadnie więcej niż urosło, czasami nie warto. Poza tym, taka aplikacja jest naprawdę denerwująca i z czasem będziesz żałowała, bo jesteś na to skazana