Wpis z mikrobloga

@Tondi_88: Nie idź a afore, możesz mieć problemy z temperaturą pacy tego falownika - będzie się wyłączał z przegrzania. Nie każdemu to dolega jednak są takie przypadki, nie zauważyłem tego w żadnym innym falowniku
konkrety?


@Tondi_88: panele fotowoltaiczne dzialaja tak ze jak tylko zobacza promienie slonca to od razu pokazuje sie nich napiecie. i to napiecie zblizone do napiecie obwodu otwartego.
czyli np 10 paneli z rana od razu wskoczy na prawie 400V

nie ma czegos takiego jak wczesniejsze "wstawanie"

mozesz za to zapytac jaka sprawnosc bedzie mialo "to cos" przy 400V i 20% mocy maksymalnej.
i porownaj z wykresami znanych producentow inwerterow
@Mateos2 @testerwykop
Ogólnie to jesteście w stanie ocenić przedstawioną ofertę? Pod kątem ceny i ogólnie dobranego sprzętu? Czy nie jakieś badziewie?
11xJinkosolar 445 na systemie afore kb5.2
Afore BNT004KTL albo Huawei 4 KTL-M1
Z montażem na płaskim dachu wychodzi 21k lub 23.5k zł.
Będę wdzięczny
@Tondi_88: ważniejszy jest montaż niż komponenty.
Najlepsze komponenty założone przeze osła mogą spalić dom. albo inwerter.
Właśnie się dowiedziałem że są tacy co wtyczki H4 dołączone do inwertera zmieniają na tanie mc4 a H4 zabierają.
A potem spalone złącze w inwerterze. Gwarancji ni ma
@Tondi_88: panele dobre.
Ja zmieniłem tani inwerter na Huawei żeby mieć przygotowanie pod magazyn energii i dlatego że stary się grzał i obcinał produkcję. Miał pod 50 stopni w wakacje i w kotłowni gdzie wisiał robiła się sauna.
@Tondi_88: Na pewno dopłata do Huaweia 2000 zł nie ma sensu... bo to jest urządzenie w podobnej cenie i musiałbyś zaakceptować jego wady. Podaj model modułów (Np jinko JKM445M-60HL4-V?) to będziesz wiedział czy się do huaweia nadadzą. Gdybyś miał pewność, że to nowe afore i cena będzie 21 000 to jest nawet dobra oferta na te czasy.