Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego dosłownie zdecydowana większość rowerzystów ma z przodu światełko walące na kilometr po oczach innych ludzi (za co powinny być mandaty w setkach złotych, bo sprawia to realne zagrozenie) a z tyłu zazwcxyaj nie mają nic lub mają lampkę która ledwo co widać?? Dosłownie 8/10 rowerów jadących po zmroku ulica tak ma.

I nie jestem jakimś antyrowerzysta, samemu więcej na rowerze jeżdżę niż autem. Ludzie, myślcie, może to uratować i was i kogoś..

#rower #motoryzacja #polskiedrogi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f173d51e699f000b034844
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 31
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? do okulisty lub neurologa skoro 8 na 10 lamp Ci przeszkadza


@GrubyKociol: przecież ma racje.
Większość tych co jeździ na rowerach kupuje byle jaką lampkę.
A jak już wejdą w intermet to od 10 lat wszyscy polecają Convoya S2, który #!$%@? razi w oczy.
Praktycznie nie da się go ustawić tak, żeby oświetlał drogę i nie raził nikogo z przeciwka. Tylkko, żeby to sprawdzić trzeba stanąć te kilkadziesiąt
U nas nie ma żadnych przepisów regulujących światło rowerowe.


@Wygryw_z_wyboru: nie zmyślaj. Rozp. MI z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Warunki techniczne roweru są opisane w paragrafie 53 i paragrafie 56.
A jak już wejdą w intermet to od 10 lat wszyscy polecają Convoya S2, który #!$%@? razi w oczy.


@KeepCalm: Bo to solidna latarka.
W dodatku kolimator "płaski", świecący eliptycznie zamiast okrągło (czyli na drogę i po bokach, a nie oświetlający górę tak samo jak dół) kosztuje do niej w granicach 10zł - a zazwyczaj na sklepach typowo rowerowych jest już odpowiednio zmodyfikowana i nie trzeba robić nic.

Są lampki z
nie ma żadnych przepisów

@Wygryw_z_wyboru: tia.

Nie jest nigdzie napisane że to światło ma spełniać jakaś normę.

@Wygryw_z_wyboru: § 56. ustęp 1 pkt. 1
światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m; w przypadku roweru i wózka rowerowego dopuszcza się migające światła pozycyjne;
Tak więc NIE MA żadnych norm.