Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem z #upc w #zielonagora

Internet po kablu śmiga jak głupi, ale wifi to jest totalna porażka, co chwilę nie mam dostępu do internetu, a zasięg jest na maksa.

Czy jeżeli kupię inny router i podłącze go pod ten z UPC to jest szansa, że wifi będzie lepiej działać?

Dzwoniłem na infolinię, ale powiedzieli mi że skoro po kablu działa, to wifi nie jest ich problemem.
  • 17
@wodzu_91 może działać lepiej, jest na to szansa.

Jednak ważniejsze, gdzie masz umieszczony ten modem? Jest zamknięty w jakiejś szafce, czy na wierzchu? Wysoko/nisko? Zmieniałeś ręcznie w ustawieniach modemu kanał na którym ma działać WiFi? Rozdzielałeś częstotliwości na 2.4 i 5GHz (domyślnie w UPC jest jedna nazwa i hasło dla obu, co może powodować zrywanie).

W ostateczności zrób mu hard reset, ale z doświadczenia wiem, że może to pomóc tylko na kilka
@zdjecie_z_wenszem
@MrPickles modem stoi na podłodze, koło szafki RTV.
Mieszkam w kawalerce i za każdym razem wifi zrywa połączenie.

Dzisiaj na infolinii pracownik rozdzielił mi zdalnie sieci i pozmieniał kanały. Nie chciałem mu przerywać, bo wcześniej sam też się bawiłem i nic to nie dało :/

Reset routera był robiony wczoraj.

Czy możecie mi koledzy polecić jakiś tani router? Internet mam 500 megabitów.
@stivenus: nie wiem jak jest teraz, ja miałem kiedyś technicolora jakiegoś i huaweia, i na obu mozna było.
@wodzu_91: jeszcze jedno ważne pytanie - jakim urządzeniem sprawdzasz stabilność łącza? tzn. wifi rozłącza Ci na wszystkich urządzeniach jednocześnie, czy masz może laptopa, na którym się rozłącza wifi, a kabel działa git
@wodzu_91: To nie wiem Mirek. Ja spróbowałbym jeszcze przestawić modem zdała od innego sprzętu i od zasilaczy. Potem znowu spróbował ze zmiana kanału. Potem wywalił wszystkich z dzierżawy dhcp i sprawdził jak się będzie zachowywało jedno urządzenie podłączone do wifi. Router w ostateczności bym kupował.
@wodzu_91 zatem zrób te czynności, plus daj sobie ten modem wyżej, tak by stał na jakiejś szafce, biurku. Chociaż metr od ziemi jak się da.

Kanał sieci da się zmienić.

Wtedy zobacz czy coś pomogło. Jeżeli nie - zakup routera. W zasadzie dowolny TP Link (np Archer) będzie git.
@wodzu_91: Mirku, dzwoń do upc, żeby zmienili Ci ipv6 na ipv4, wtedy powinna odblokować Ci się możliwość ustawienia modemu w tryb bridge o ile dobrze pamiętam, nie jestem profesjonalistą xd
potem podpinasz sobie kablem normalny tp link jak wspomniał @MrPickles i konfigurujesz. Ten modem od UPC to g000wno :/

edit: sprawdź czy nie masz możliwości zrobienia tego bez kombinowania z ipv, ale z tego co pamiętam ja musiałem zmieniać
@wodzu_91 zadzwon na infolinie ze na kilku urzadzeniach nie ma wifi. Nie daj sobie wmowic ze "wifi nie jest ich sprawa" bo jest. W takim sensie, ze masz modemorouter i wifi ma z niego plynac.

Jesli chodziłoby o kwestie predkosci po wifi to luz, bo wtedy faktycznie nie podlega gwarancji, ale dzialac musi. Trafiles na jakiegos #!$%@? na infolinii po prostu.
@zdjecie_z_wenszem
@MrPickles jeżeli sami ustawialiscie router od UPC, to może podzielicie się ustawieniami?

Może na innej konfiguracji będzie lepiej działać.

Dodatkowo akurat miałem sytuację, że znowu po wifi nie działał mi internet, a na laptopie przez kabel normalnie działało xD już mam dosyć tego upc
@wodzu_91 moja konfiguracja nic Ci nie pomoże, bo chociażby ustawienie kanałów jest dostosowane pod to w jaki sposób z internetu korzystają sąsiedzi.

Jeżeli pomimo rozdzielenia częstotliwości nadal Ci zrywa - to załatw sobie router.