Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Jak miałem 20 lat to może jeszcze dałbym sobie zagrać na sumieniu że mam obowiązek bronić kraju etc. Teraz to ja mam rodzinę i chcę tej rodzinie zapewnić dobre i spokojne życie. W życiu nie zdechnę w polu kartofli dobity przez ruską onucę w imię kraju rządzonego przez takich debili jak pis. Nie chce dostać karabinu, gdy ktoś inny dostanie do niego naboje, żeby zostać mięsną tarczą która zapewni NATO 24h xDD Gdy wzywa rząd moim honorem jest organizacja wizy do stanów xD
  • 58
@shm12 a ja mam dylemat
Niby kraj z gówna i dykty. Niby człowiek czuje, że na front powinny jechać pisiory i ci, którzy czerpali profity z tego naszego cyrku przez ostatnie lata (madki z bombelkami, emeryci, kler itd)
Z drugiej strony szkoda tak bezczynnie patrzeć jak ruska dzicz bierze nas znowu pod but ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Zralok: Ja totalnie rozumiem koncept bronienia ojczyzny, tego żeby Polska była Polską. Tylko że z historii trzeba wynieść wnioski, a wnioski są takie, że ludzie tutaj ginęli tylko po to żeby przez 50 lat #!$%@?ł nas ruski but, a potem tą resztkę gruzu rozkradali raz jedni raz drudzy. Dobrze brzmią słowa "poświęcenie które nie poszło na marne". Tylko #!$%@? że poszło ()
@shm12: Ludzie dali sobie wmówić władzy że przywiązanie do flagi to rzec święta co jest absolutną bzdurą, na fladze zależy tylko władzy, dla rozumnego człowieka jest tak, że jak się nie podoba w jednym miejscu to się idzie do innego. Patriotyzm to już nie jest powód do dumy a oznaka głupoty, podczas wojny kto pierwszy ucieknie z kraju za który prosty lud ma walczyć?
@shm12 Nikt nie potrzebuje żołnierzy, którzy chcą ginąć za kraj. Taki żołnierz jest bezużyteczny. Dużo bardziej się ceni takich, którzy dla kraju są w stanie zabijać tych po drugiej stronie. Niech oni umierają za ojczyznę, bo nam to na rękę.

Niestety polski romantyzm ma się nadal dobrze u nas. Pokutuje wizja Polaka leżącego w progu, nadstawiającego gołą klatę w obronie ojczyzny. Powiedziałbym że to nawet przez to podejście wciąż byliśmy pod czyimś