Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Jak miałem 20 lat to może jeszcze dałbym sobie zagrać na sumieniu że mam obowiązek bronić kraju etc. Teraz to ja mam rodzinę i chcę tej rodzinie zapewnić dobre i spokojne życie. W życiu nie zdechnę w polu kartofli dobity przez ruską onucę w imię kraju rządzonego przez takich debili jak pis. Nie chce dostać karabinu, gdy ktoś inny dostanie do niego naboje, żeby zostać mięsną tarczą która zapewni NATO 24h xDD Gdy wzywa rząd moim honorem jest organizacja wizy do stanów xD
  • 58
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shm12: Zawsze to ty możesz zabijać a nie być zabijanym xDD mentalność cuckolda, że on musi przegrać albo uciekać.
  • Odpowiedz
@shm12: Naszym obowiązkiem jako ludzi po wieku przydatności do służby jest wmawiać tym w wieku do służby jakie to ważne i jak sami byśmy postąpili tak samo.
Tak działają państwa. Inaczej nikt by tych granic nie obronił. Przerwę to namawianie tylko w okresie kiedy moi synowie będą zdolni do służby.
  • Odpowiedz
Ogólnie to nie sądze by była jakaś wojna, ale jeśli by była i brali by ludzi do wojska, to zrobiliby ultra szybkie przeszkolenie z korzystania broni jeśli byłaby taka potrzeba. Jeśli myślisz, że nie to uważam, że sie mylisz.


@dal_: myślisz tak tylko dlatego, że uja wiesz o wojsku w ogólości, a o współczesnym wojsku w szczególności.

Typowy Janusz wojskowości z wykopu, który gówno wie o wojnie, bo zna ją tylko
  • Odpowiedz
Powstańcy nie byli żołnierzami, a z broni korzystali


@dal_: i co osiągnęli? Gówno, a nawet gorzej, bo w ich idiotycznych walkach zorganizowanych w największym mieście Polski zginęło 200 tysięcy ludzi, w większości postronnych cywili.

Randomy z bronią mogą co najwyżej służyć do spowalniania ruchów przeciwnika i osłabiania jego logistyki, ale im nowocześniejsza i bardziej opancerzona armia, tym mniej są w tym skuteczni.

Kiedyś wystarczyło strzelić do konia, żeby zatrzymać wóz, ale
  • Odpowiedz
ostatnio jak Polacy uwierzyli we własne siły to zrównali nam z ziemią stolicę i wybili 200k niewinnych cywili. Lepiej #!$%@? z kraju serio


@picasssss1: jeżeli wydaje ci się że napisałem coś takiego to przeczytaj jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@shm12: Mam identyczne podejście, wiec nie będę powielał spostrzeżeń.

Uzupełnię tylko jednym faktem. Gdy będzie szedł ruski front to czyścić przedpole będzie artyleria, tak jak to robili 7 lat temu wjeżdżając pierwszy raz na Ukrainę. Ktoś kto się da świadomie wysłać na wschód popełni samobója.
cerastes - @shm12: Mam identyczne podejście, wiec nie będę powielał spostrzeżeń. 

Uz...
  • Odpowiedz
@snwe: A czym miałbym go bronić? Żadnego przeszkolenia nie mam, żadnej broni, amunicji, żadnego sprzętu. Co mam zrobić gdy na posesję wbije mi kilku ruskich z bronią? Jak sie obronić gdy celują do mnie z broni? Pytam całkiem serio.
  • Odpowiedz
@shm12: dokładnie tak. Ja też długo się oglądać za siebie nie będę. Żona córka kolejna w drodze. Jak już będzie się robiło ciepło to ucieczka.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja jak miałem 20 lat to myślałem że pewnie bym spier...ił z kraju w razie W. Teraz przy 2cie dzieci wiem że ojczyzna to nie tylko PIS i głupie niejojrzałe wykopki. Teraz bym został i walczył.
  • Odpowiedz
@skitarii: Dobra to #!$%@? poczekam w domu bez broni i amunicji czekając jak zawodowi żołnierze zostaną #!$%@? w drobny mak, żebym mógł dwa tygodnie dłużej poczekać na to jak ruski spierdox wejdzie mi na chatę z oddziałem żeby mnie okraść, zgwałcić żonę i córkę na oczach a potem zawiesić nasze truchła na płocie dla beki? Czy wtedy będę przydatny zarówno dla kraju jak i dla rodziny? Czy umrę z honorem bo
  • Odpowiedz
  • 0
@shm12 W życiu bym nie poszedł walczyć za tej kraj. Mam synka i narzeczoną i mam niby wziąć jakiś karabin sprzed czasów drugiej wojny światowej i strzelać do dronów i czołgów w imię czego? W imię bezpieczeństwa i pełnych kieszeni polityków? Tfu, ten kraj nie daje mi niczego, nawet łza by mi nie poleciała jakbym oglądał w tv płonącą warszawe :-)
  • Odpowiedz