Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwozdkę. Chcę kupić samochód, który został sprowadzony z Kanady. Mam jego VIN, ale wyszukując go w różnych dekoderach i wyszukiwarkach w części dostaję wyniki (poprawne) a w części pokazuje mi, że VIN jest błędny. Dziwi mnie to i zastanawiam się, czy to normalne, czy raczej średnio. Ma ktoś pomysł z czego to może wynikać? Mowa o Maździe CX-5. Ewentualnie, czy macie jakąś wyszukiwarkę, z której warto skorzystać?
#motoryzacja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 18
Połowa tych darmowych wyszukiwarek jest o kant dupy rozbić. Jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany to wykup carvertical albo coś podobnego. Mówię to ja który stracił mnóstwo czasu na szukanie samochodu. Stówka to są żadne pieniądze przy wartości takiego samochodu miny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trollunio: tak, mają dostęp do baz danych z ubezpieczalni i z DMV. Ja brałem auto z USA i wszystko się zgadzało. Wydałem może 40pln za carfax i jeszcze jeden raport
Wszystko przez alledrogo ogarnięte.

Co do car vertical to różne opinie słyszałem. W carfax przy pełnym raporcie, cena jak wyżej, mas z historie szkód, historie przeglądów, przebieg, zdjęcia uszkodzeń itp.
  • 0
@Szkodnik1 Byłem na tej stronie i ona właśnie między innymi wywala mi, że nie może zweryfikować VINu. A to że z Kanady, to wiem od sprzedającego. Teoretycznie sprowadził, wyczyścił, wyprał środek i sprzedaje. Podobno wszystko było z nim ok...
@Trollunio: Być może nie podał faktycznego VIN lub się pomylił. Ze względu na akcyzę do PL nie opłaca się ściągać samochodów, które nie były skasowane przez firmy ubezbieczeniowe, chyba że na mienie przesiedleńcze. Może to też być samochód ze Stanów, a w Kanadzie miał wypadek i trafił na aukcje. Teoretycznie coś tu jest nie halo.
  • 0
@Szkodnik1 No właśnie też się zastanawiam, bo przecież koszt sprowadzenia sprawia, że on musiał tam kosztować totalne grosze. A co do VINu to o tyle mnie to dziwi, bo niektóre dekodery pokazują dobre wyniki. No zagwozdka! :-)
@Trollunio: Mieszkam pod Vancouver i akurat też myślę nad kupnem CX-5, jeszcze nie wiem czy zamówię nową czy kupię używaną, więc znam ceny i za grosze się nie znajdzie. Czasami ludzie prywatnie sprzedają uszkodzone, ale to trzeba mieć kogoś na miejscu, dlatego większość jest z aukcji. A z aukcji bardzo łatwo po VINnie znaleźć zdjęcia.
Jak chcesz to na priv możesz mi wysłać screeny tego co znalazłaś, spróbuję wydedukować co i