Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Odpaliłem Crusader Kings 3. Gram Wielkopolska. Zdobywam ziemię, przydzielam je swoim synom i robię z nich wasali. Lubią mnie i działaja sobie pod swoimi sztandarami. Klikam kilka godzin żeby utworzyć Królestwo, umieram, władze przejmuje najstarszy syn, patrzę na mapę i uracilem polowe terenów które należały do moich wasali. Oni sobie tworzą swoje państwa, ja zostaje w dupie i to na jeszcze gorszej pozycji niż oni. O CO TU CHODZI?Jak to ustwic żeby wszystko co mam stało w kupie?
No krew mnie zaleje, kilka godzin gry w dupę. #ck3 #strategie #ck #crusaderkings2 #crusader Kings3
  • 15
@Skowyrny_Johnny: Ci dużo nie doradze bo sam z dwie dłuższe rozgrywki zaliczyłem jednak moje spostrzeżenia.

Nieważne jak zajebisty były król i jak by nie obdarował swoich wasali ziemiami te #!$%@? zawszę będą mieli ból dupy i twoja popularność będzie spadać.
Więc skoro nie można ich udubruchac na jakiś sensowny czas trzeba zawsze brać poprawkę że głowy muszą spadać i to nie tylko randomow ale i członków rodziny ( ͡° ͜
@Skowyrny_Johnny: Nic dziwnego. Nowogród to królestwo, a ty trzymasz wiele królestw/ziem należących de jure do tych królestw i masz confederate partition. Po śmierci państwo dzieli się pomiędzy synów.
Rozwiązanie? Albo mieć jednego syna, albo stworzyć imperium, zanim rozpadnie ci się państwo, wtedy ziemie podzielą się wewnątrz bez rozpadu kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak będziesz wyższy stażem, to nauczysz się wykorzystywać bardziej zaawansowane mechaniki jak scandinavian elective,
Witam serdecznie @Skowyrny_Johnny:
Na mapce widzimy czysty przykład rozbicia państwa w wyniku prawa dziedziczenia jakim jest podział ziemski.
A czemu takie dziwne granice?
Bo w momencie podziału królestwa zostają do twoich braci przydzieleni wasale - których ty posiadasz a ci prawnie powinni należeć do niego.

Obejrzyj pierwsze zdjęcie i powiedz co widzisz.
Widzimy królestwo Nowogrodu - które jest jakby za duże i na pewno wykracza poza swoje tereny de jure.
Wystarczy
@Skowyrny_Johnny: Kiedyś myślałem nad tym by opisać krok po kroku mechanikę podziału ziemskiego w tym prawie dziedziczenia, bo jest to dość trudne i wielu osobom sprawia problemy.

Nawet do tego stopnia, że często po stworzeniu dość dużego kraju widzą po sukcesji rozpad państwa, który w ich oczach wygląda jak zaprzepaszczenie przynajmniej kilkunastu godzin rozgrywki i zaczynanie od początku.
Iż często zaprzestają dalszej rozgrywki.

No dość trudne jest opisane wszystkich mechanik i
@Skowyrny_Johnny: ogólnie póki nie zmieni się sposobu dziedziczenia to warto mieć małe terytorium i dokładnie je kontrolować. Swoją drogą ja już dawno nie robię ekspansji militarnej bo jest nudna i długotrwała. Przejmowanie poprzez mariaże i intrygi to lepsza zabawa. Własny ród na silnych tronach też dużo pomaga