Wpis z mikrobloga

Mam "drobny" problem z Win11. Jakiś czas temu z racji że stary PC odszedł na emeryturę, przyszła pora na nowego. Wszystko fajnie pięknie, komputer złożony, windows zainstalowany (musiałem zrobić update biosa). I niestety przyszedł mały zong. Komputer raz na jakiś czas robi auto restart. Co ciekawe dzieje się to tylko w momencie kiedy nie jest on pod większym obciążeniem, przeglądarka, Visual Studio itp. Kiedy gram w nowsze tytułu np FH5, God of War wszystko jest okej. Próbowałam bawić się w polecane już sposoby - wyłączanie autorestartu, faststartapu itp lecz nic nie pomaga ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktoś może ma/miał podobny problem i go rozwiązał? Specka : X570 TUF, 5800X, 3060TI, Gskill 16GB.

#windows11 #pcmasterrace #komputery #microsoft #windows
  • 12
@SeeeVeeeN: hmmm ten bład o rdzeniu, wyglada jakby na idle plyta zle sterowała napieciem, robi sie niestabilny i #!$%@?, dawno nie krecilem cpu przy tych idle states, ale moze sproboj jakos mu podbic napiecie

to oczywiscie moje dywagacje, ale skoro pod loadem nie ma problemu...

ewentualnie mozesz w ustawieniach Power -> dodatkowe ustawienia -> zmienic na ryzen maximum power, tak mam na 3600 i jest git
@Zerp: No właśnie to jest dziwne, podczas obciążenia zdarzało się, że też zrobił restart ale to jest maksymalnie 5%. Coś spróbuję podkręcić i może pomoże. Dzięki za pomysł i będę dawał znać.