Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki co za #!$%@? akcja. Przyszedł do mnie listonosz i wręczył mi list w którym jest mandat za przekroczoną predkość(Fotoradar). Sęk w tym że w tym czasie byłem w pracy a na zdjeciu jest osoba z którą pracuje. I ta osoba wyjeła mi z kurtki kluczyk od samochodu, gdzieś tam sobie pojechala, wyrwała mandat i odstawiła samochód na miejsce i kluczyk wsadziła znowu do kurki. Czy to kwalifikuje się pod kradzież? Co zrobić z tym faktem, dla mnie to jest nie do pomyślenia i nie wiem kompletnie co mam zrobić w takiej sytuacji.

#mandat #prawo #niewiemjakotagowac #policja #problem #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9029699f26e000a5d4d26
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
@Rst00: w sumie ciekawa metoda na #!$%@? kogoś w niezłą kabałę, pożyczasz auto, sratata-tata, a później cyk na milicję art. 289 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sercem_Wycinane: ciężko obwiniać osobę która nie miała wiedzy o tym że w ogóle jej pojazd został zabrany. Jak masz otwarty dom i zniknie z niego nóż który później będzie narzędziem zbrodni to też nie dostaniesz jakiegoś zarzutu z niedopilnowaniem. Tak samo z autem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Sercem_Wycinane: z jednej strony masz :
46 pord
"Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku."

Odpowiedź jest oczywista, tutaj auto zostało zabezpieczone poprzez zamknięcie go.

Ty mówisz o art 96 pord
"Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:(...) "

Jasnym jest, iż OP
  • Odpowiedz