Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 83
23 322 + 76 = 23 398

No to mnie dzisiaj przemieliło. Miało być miłe i przyjemne uzupełnienie kilku #kwadraty między Nowym Miastem, a Sochocinem, które ostatnio trochę celowo ominąłem. Ale niestety wyszło trochę inaczej ¯(ツ)
Wiatr zdecydowanie silniejszy niż się spodziewałem i jakoś tak więcej w mordę niż zakładałem. Ujeby nie mogły się zdecydować. Błocko w sam raz do taplania się topless i za chwilę zmarznięte koleiny. Na jednej z takich kolein zaliczona gleba. W momencie gdy zastanawiałem się czy będę sikać na czerwono, bo poleciałem na lewy bok, gdzie na plecach wożę pompkę, usłyszałem złowieszcze ssssss... normalnie wonsz żeczny pomyślałem, ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale że rzeka daleko, więc mnie #!$%@? jeszcze większy wziął. Nie dość, że nerka na dawcę już się nie nadaje to jeszcze muszę zmieniać dętkę. Obręcze mam wyjątkowo uparte, jeżeli chodzi o zmianę gumy. No ale jakoś poszło. Dalej oczywiście jeszcze silniejszy wiatr w mordę połączony ze śnieżycą. No ale kwadraty zaliczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rowerowyrownik #rower

Skrypt | Statystyki
StulejmanWielki - 23 322 + 76 = 23 398

No to mnie dzisiaj przemieliło. Miało być mił...

źródło: comment_1643729094dsOD3N2USggUzMRjQ5Yg3b.jpg

Pobierz
  • 17
@StulejmanWielki Zasada #49 Gumy mają dotykać podłoża.
Z żadnych powodów i pod żadnym pozorem, nie stawiaj swojego rumaka do góry nogami, jest to kompletnie nieakceptowalne! Oprócz tego, że istnieje ryzyko porysowania siodełka, klamkomanetek i mostka, jest to nieprofesjonalne i hańbisz w ten sposób swojego rumaka. W takim przypadku rośnie ryzyko przewrócenia roweru, utrudnione jest zdjęcie bądź wymiana kół, a z Twoich bidonów mogą pociec napoje. Jedyny powód kiedy Twój rower może być
@StulejmanWielki: Polecam obczaić latexowe dętki - już drugi rok jeżdżę i zero gum jak na teraz - w zeszłym roku na prawie 5000km - zero. ( raz do roku wymieniam na świeże bardziej z przezorności niż potrzeby )

Fama mówi że są bardziej rozciągliwe i zamiast się przebijać - to "ustępują miejsca ciałom obcym w oponie " - i to chyba prawda bo nieraz zdarzało mi się wyciągać ciernie i szkło
ijones - @StulejmanWielki: Polecam obczaić latexowe dętki - już drugi rok jeżdżę i ze...

źródło: comment_1643742588hKo8beArBGKMeLLfm3LLNs.jpg

Pobierz
A jak z ew. łataniem takich dętek?


@ikov: Nie mam pojęcia - jeżdżę z butylową dętką w zapasie i podobno że zwykłe łatki działają - ale od około 2 lat nie złapałem gumy więc nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytałem też że ludzie robią łatki ze starych latexowych dętek i kleją tym samym klejem co normalne - ale to wszystko jak do tej pory jest dla