Wpis z mikrobloga

#rolki Poleci ktoś jakieś profesjonalne rolki do takiej jazdy po mieście, po trasach na rolki, ciut do poskakania, ciut do jeżdżenia po schodach i tyłem:P ? Chciałbym jakieś profesjonalne a nie rzęch co mi się popsuje. Jedne męskie i drugie dla baby:)
  • 27
  • Odpowiedz
@Vetinari to ciekawe bo ja słyszałem zupełnie odwrotne opinie. Ze są lżejsze i wygodniejsze niż np nexty. O części zamienne nie jest trudno.

Bez problemu robie w nich wygodnie 50km treningu przy śr.prednosci 17-19km/h.

Czemu plastikowe klamry to minus? Są lżejsze, a prędzej zniszczysz wszystko inne niż klamry które zresztą wymienić bardzo łatwo.
  • Odpowiedz
@miesozercy_pod_noz: Miałbym USD Thrones z płozą kizer advance i można tam wsadzić kółka chyba 80mm (albo 72mm musiałbym sprawdzić).
Tylko potrzebowałbym czasu bo mam je rozmontowane na części pierwsze ale jeśli miałbym polecać jakiś nieznieszczalny sprzęt to właśnie to.

Jaki potrzebujesz rozmiar? te co mam to ~40.5 EU
  • Odpowiedz
@inny_89: zlituj się i nie polecaj przezroczystego plastiku bo to szajs. Zwłaszcza kiedy można kupić metalowe baatsy pod ufs w bardzo podobnej cenie.
@miesozercy_pod_noz: nie bierz takich rolek, to są jednorazówki dla ludzi co robią 10km miesięcznie. Kup coś w twardym shellu, zwłaszcza jeśli chcesz jeździć na kółkach większych niż 90mm, stawy ci podziękują. W tej cenie dostaniesz dużo lepsze rolki.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: co do twardego Shella to ok. Ale z tymi plastikami jeździłem naprawdę sporo (inna szyna mnie ta co mam na oddanie) i zero z tym problemu. A do lekkich mnie należę bo 82 kg. Ty serio twierdzisz, żeby wziąć to https://bladeville.pl/kaltik-baats-4x100mm-ufs-czarne.html?gclid=Cj0KCQiA9OiPBhCOARIsAI0y71CFJ0kFsdv2JW67l7A7N4LEAxiAkEs4Y-m2XrHOL4nOqsaR0YHWV9caAuuJEALw_wcB zamiast powerbladeowych advance ?! No nie rozśmieszaj mnie błagam.
  • Odpowiedz
@miesozercy_pod_noz Te 3 kółka to na luzie, przy tak długiej szynie jedyne co to skręcać będzie trudnej. Ale przy takim miękkim bucie zjezdanie po schodach, skakanie i takie rzeczy to już będzie wyzwanie. To są rolki do robienia kilometrów po prostej a nie do jazdy po mieście.
  • Odpowiedz
@inny_89: dobrze, że uzasadniłeś dlaczego metalowe baatsy są gorsze xD bo widzisz, plastik clear jest bardzo łamliwy i czytałem na ten temat prace naukowe: czarny plastik (za sprawą właściwości fizycznych pigmentu) jest kilkaset % bardziej wytrzymały na warunki atmosferyczne przez co dużo dłużej zachowuje parametry. Najgorsze jest dla czystego plastiku słońce, dlatego niektórzy potrafią załatwić takie szyny w kilka miesięcy bo nie trzymają rolek w zacienionym miejscu.
  • Odpowiedz