Wpis z mikrobloga

Powiedz tu komuś realną historię z rodziny o ciężkim NOP po #szczepienia na #koronawirus, a z miejsca dostaniesz łatkę #plaskoziemcy i #antyszczepionkowcy ¯\(ツ)_/¯ oraz wierzącego w #reptilianie ¯\(ツ)_/¯
Tacy to ludzie głupi i myślący skrajnie stereotypami ¯\_(ツ)_/¯ coś w stylu jak nie lubisz PO to jesteś z PiS ()
#bekazpodludzi #covid19 #teoriespiskowe
  • 17
@plantpower: Ja znam to z realnego życia. Większość znanych mi zaszczepionych osób czuje się dobrze, ale kilka miało poważne efekty uboczne, a jedna osoba zmarła po zaszczepieniu. Gdy jest rozmowa o szczepionkach, to mówię o tym - niestety, dla niektórych fanatycznych zwolenników szczepionek, samo mówienie o ciężkich NOPach jest niedopuszczalne i "to na pewno jest nieprawda".
@plantpower: nopa można mieć po dowolnej szczepionce, więc trochę zakrawa o antyszczepionkowcow jednak. Niby "poświęćmy jednego, uratujmy 30" brzmi dobrze, tylko problem jest wtedy, kiedy to my jesteśmy ten jeden.

Typowy dylemat bez prawidłowego rozwiązania.

A na wykopie jednego dnia możesz dostać łatkę lewaka, a w innym wątku prawaka, bo nie podążasz za skrajnościami szefów danej strony politycznej ¯\_(ツ)_/¯
@Wlasciciel_prawakow: Znam/znałem w realu kilka osób, u których pojawiły się poważne problemy zdrowotne (w tym śmierć) niedługo po zaszczepieniu. Raczej trudno, żeby za każdym razem był to "przypadek" i "zbieg okoliczności".

Słyszałem od wielu osób w realu i w sieci o podobnych sytuacjach i tego jest zbyt dużo, aby to wszystko były "przypadki".

W tym kontekście ma miejsce MEGA chora sytuacja - środowisko lekarskie i media udają, że to jest jakiś
@CharmingPsychopath: hm, a nie wydaje Ci się dziwne, że wg tego raportu co wysłałeś NOPy stanowią 0,05%, a z tych 0,05% ciężki NOP to 3,3% więc z tych wszystkich szczepień (wszystkich firm) ciężki NOP to zaokrąglając w górę ok. 0,001%, a mimo to Ty znasz w realu kilka takich przypadków, wielu Twoich znajomych w realu i w sieci też zna takie przypadki i pewnie każdy czarmander na wykopie też może powiedzieć,
@Wlasciciel_prawakow: > hm, a nie wydaje Ci się dziwne, że wg tego raportu co wysłałeś NOPy stanowią 0,05%, a z tych 0,05% ciężki NOP to 3,3% więc z tych wszystkich szczepień (wszystkich firm) ciężki NOP to zaokrąglając w górę ok. 0,001%, a mimo to Ty znasz w realu kilka takich przypadków, wielu Twoich znajomych w realu i w sieci też zna takie przypadki i pewnie każdy czarmander na wykopie też może
@Wlasciciel_prawakow:

a uwzględniasz w tym swoim poglądzie ogólne zachowanie ludzi? chodzi mi o to co napisałem w poprzednim komentarzu po cytacie.


Ja nie wiem czy znane mi osoby z ciężkim NOPem coś zataiły lub piły alkohol przed/po szczepieniu.

W przypadku niektórych osób jest to w miarę prawdopodobne, ale w przypadku innych wątpię.

Ale tak czy inaczej, na pewno ma miejsce pewna patologia po stronie środowiska lekarskiego - bo jeżeli ktoś przychodzi
@CharmingPsychopath:

U jednego lekarza są takie NOPy, a inny stwierdza bez żadnych badań, że "to na pewno nie jest NOP"? Chora sprawa i patologia w środowisku medycznym.


no ja akurat takie przypadki "znam" tylko z wykopu ¯\(ツ)_/¯

Wszyscy uwierzyli w "szurskie" info z sieci? Miliony ludzi? Nie sądzę.


a ja właśnie tak sądzę i to mi się wydaje o wiele bardziej prawdopodobne niż to, że każdy z tych milionów ludzi
@Wlasciciel_prawakow: > a ja właśnie tak sądzę i to mi się wydaje o wiele bardziej prawdopodobne niż to, że każdy z tych milionów ludzi zna osobiście kogoś kto miał ciężki NOP.

W przypadku moim i wszystkich znanych mi osobiście anty-szczepionkowców, to właśnie tak wygląda.
Biorąc pod uwagę to, że ilość zarejestrowanych NOPów jest zaniżona przez odmowy przyjęcia zgłoszenia, to jest możliwe, że miliony ludzi znają kogoś z ciężkim NOPem.

Jak dla
@CharmingPsychopath:

Nie zauważyłeś, ile osób opowiada o ciężkich NOPach, które według ich słów zdarzyły się im samym, ich krewnym lub znajomym? Naprawdę myślisz, że oni wszyscy kłamią? Że ludzie masowo zmyślają choroby swoje lub znanych im osób? Serio?


no właśnie nie zauważyłem tego nigdzie indziej niż na wykopie czarmandery albo jakieś screeny (też na wykopie) z grupek na fejsie pokroju "madki" ¯\(ツ)_/¯ a do tego wszystkiego trzeba jeszcze wliczyć wszystkie
@Wlasciciel_prawakow:

no właśnie nie zauważyłem tego nigdzie indziej niż na wykopie czarmandery albo jakieś screeny (też na wykopie) z grupek na fejsie pokroju "madki" ¯_(ツ)/¯ a do tego wszystkiego trzeba jeszcze wliczyć wszystkie osoby, które podchodzą do szczepienia nieodpowiedzialnie (lekceważąc to, że są chore na cokolwiek, że miały kontakt z kimś zakażonym, że nie powinno się pić / brać narkotyków przed i po szczepieniu) i z tego wszystkiego wychodzi właśnie