Wpis z mikrobloga

Udało się zdobyć kolejny polski katalog klocków #lego tym razem rocznik 1989. Jeżeli ktoś ma ochotę trochę powspominać to katalog dostępny jest tutaj. Co ciekawe tego katalogu szukaliśmy kilkanaście miesięcy. Prawdopodobnie przez zmiany ustrojowe był problem z dostępnością. Początkowo udało się zdobyć wydanie uniwersalne bez żadnych tekstów. W styczniu pojawiła się jedna oferta u naszych bratanków i jest :) Szukamy dalej, mamy roczniki 1974 i 75 a póżniej wszystkie od 1981 roku. Jeżeli ktoś z Was miałby przypadkiem polskie wydania z 1976-1980 (1981 brakuje kilku stron) to prosimy o kontakt. Wszystkie katalogi dostępne w tej playliscie.
promoklocki - Udało się zdobyć kolejny polski katalog klocków #lego tym razem rocznik...

źródło: comment_1643824798DxdlqHPjirXaID7u1VWbrX.jpg

Pobierz
  • 38
@Tank1991: nic by nie zbiło, bo aż tylu chętnych do zakupu tych zestawów by nie było. Dodatkowo masa tych klocków już dawno produkowana nie jest, a matryce do wtryskarek albo zginęły, albo zostały zniszczone. Ponowne ich opracowanie i wyprodukowanie będzie droższe, niż potencjalny zysk ze sprzedaży.
@damw: Kurde, wiedziałem, że w Pewexie można było kupować "ekskluzywne" towary, ale nie wiedziałem, że nawet takie eleganckie katalogi zagranicznych marek na Polskę powstawały. Myślałem, że to było bardziej na zasadzie, że jak się trafiły resztki co się na zachodzie nie sprzedały, to były importowane do Polski jakimiś małymi dostawami.
@damw:

Ponowne ich opracowanie i wyprodukowanie będzie droższe

tu wątpie, chynczykowi sie oplaca za 1/3 ceny sprzedawac a jakosc nie odbiega

aż tylu chętnych do zakupu tych zestawów by nie było

mhm mija termin sprzedazy i zestawow po miesiacu w sklepie nie ma
@UrimTumim: zależy co @Tank1991 miał na myśli mówiąc o reedycjach. Jeśli wznowienie 1:1 - to masz tą sytuację o której wspomniałem, jeśli opracowanie innych zestawów - to jest to zupełnie inna kwestia - bo mogą opracować zestawy wykorzystując dostępne teraz klocki.

tu wątpie, chynczykowi sie oplaca za 1/3 ceny sprzedawac a jakosc nie odbiega


@Tank1991: odbiega i to sporo

mhm mija termin sprzedazy i zestawow po miesiacu w sklepie nie
@promoklocki Wow! Aż mi się przypominało kilka zestawów do których wzdychałem będąc dzieciakiem. Ludzie mają sentyment do tamtych czasów a się cieszę, że żyjemy teraz gdzie mój 4letni syn ma więcej lego niż ja przez całe moje dzieciństwo. :)
@damw: nie teraz to już poleciałeś z tym 250k$ dla parta 10x20mm ;) to chyba taka forma do lusterko samochodu pełnowymiarowego by kosztowało ze 4 MLN $ ;) to nie te czasy teraz za 200k$ kupujesz 5 axis CNC i trzepiesz takich foremek na wiadra :D
@damw: wg mnie aż tak by ze wznowieniem źle nie było, większość każdego takiego zestawu opierała się na podstawowych brickach 1x2 albo podobnych. Widać to na przykład na filmiku porównującym stary zestaw castle z tym nowym, z serii creator, jakość i ilość klocków jest w nowym nieporównywalnie większa. Co niestety też wpływa na odbiór - stare puste zestawy w dużej mierze by nie były tak popularne jak nowe i ja to
blogger - @damw: wg mnie aż tak by ze wznowieniem źle nie było, większość każdego tak...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damw: niezły Urban legend z tym opracowaniem formy do starego klocka napewno taki gigant nie przechowuje dokumentacji wykonawczej, bez jaj (ʘʘ) wykonanie formy o ile mówimy o masowej produkcji to dziś śmieszne grosze zresztą to widać po kolegach nietoprzowych ( ͡ ͜ʖ ͡)
@promoklocki: Miałem ten katalog. A nawet kilka modeli z niego, np. śmigłowiec 8640 z zajebistym ludzikiem Technics, którego mam do dziś, choć stracił stopy w pewnym koszmarnym wypadku. Pamiętam święta gdy dostałem ten zestaw pod choinkę. :) Pieprzona nostalgia...
teraz to już poleciałeś z tym 250k$ dla parta 10x20mm ;)

niezły Urban legend z tym opracowaniem formy do starego klocka napewno taki gigant nie przechowuje dokumentacji wykonawczej, bez jaj


@d0n_chich0t: taka kwotę rzucił historyk robiący w zeszłym roku virtual Lego House tour'y. W tą kwotę nie wchodzi sama firma, ale opracowanie całego klocka, produkcja prototypów, testowanie itd. i wprost typ powiedział, że masa form i dokumentacji im zginęła, dlatego nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damw: masz klocek robisz scan 3d za moment masz model i forma to godzina, jak jesteś specem od procesu to ustawiasz wtrysk robisz testy i walidacje w jeden dzień... historyk chyba utknął gdzieś w innym układzie współrzędnych