Wpis z mikrobloga

Mireczki. Jest możliwość połączenia jakoś włącznika schodowego podwójnego z pojedynczym? Zrobiłem w pokoju okropny błąd prowadząc przewód 4 żyłowy od łącznika do łącznika i teraz będę miał problem z wł/wył dwóch źródeł światła. Czytałem coś o tych przekaźnikach bistabilnych ale nie wejdzie mi w wąską puszkę. A z tym połączeniem to chociaż żebym z jednego punktu zapalał dwa osobne źródła a z drugiego punktu wł/wył te dwa źródła na raz chociaż.
#elektryka #budujzwykopem #prad
  • 17
  • Odpowiedz
@banczykos: a grubość ścianki nie pozwoli ci na pogłębienie otworu i wklejenie większej puszki? Oszpachlujesz i pomalujesz sobie na koniec tylko okolice włącznika i nic nie będzie widać.
  • Odpowiedz
@banczykos: normalnie robisz schodowy przeciez. W puszcze laczysz n i pe do lampy z n pe wchodzacymi ja wylacznik puszczasz brazowym faze i ktorymis dwoma wracasz, laczysz je z tymi samymi co leca do drugiego wylacznika, i L z drugiego wylacznika laczysz z brazowym do lampy. Jak chcesz miec tak na tip top to w tym przewodzie miedzy wylacznikami daj koszulki termokurczliwe czarne/brazowe/szare na zyly.
  • Odpowiedz
@Voyo: i stąd ostatnie czy po jednej stronie da radę zamontować podwojny schodowy a po drugiej stronie pojedynczy? Bo na zastosowanie dwóch podwójnych pomiędzy nimi mam zbyt mało obwodów.
  • Odpowiedz
@mrbj: drogie. A nie załatwię tego w jakiś najprostszy sposób tak jak pisałem, że z jednej dam podwojny zapalający dwa obwody a z drugiej strony pojedynczy czy gasi lub załącza wszystko ?

Może to źle opisuje ale w praktyce wygląda to tak że na suficie będą 4 punkty i chciałbym żeby paliły się po dwa z dwóch włączników. Do drugiego wlacznika przeprowadziłem zbyt mało obwodów dlatego nie zastosuje tutaj drugiego łącznika
  • Odpowiedz