Wpis z mikrobloga

527 + 1 = 528

Tytuł: Dzieci z Bullerbyn
Autor: Astrid Lindgren
Gatunek: literatura dziecięca
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 8310108885
Tłumacz: Irena Wyszomirska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 286

Jedna z moich dwóch ukochanych lektur ze szkoły podstawowej. Zachciało mi się odświeżyć tę książkę, więc po nią sięgnęłam. W ogóle odkąd mam siostrzenicę, a nie jest to wcale tak dawno, zwracam uwagę na literaturę dziecięcą.

Dzieci z Bullerbyn to klasyk, którego nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Książka jest napisana z perspektywy 8-letniej Lisy, mieszkanki maleńkiej szwedzkiej miejscowości Bullerbyn. W mieścince jest w sumie sześcioro dzieci i to o ich wesołych przygodach opowiada książka.
Niezwykle klimatyczna, ciepła, optymistyczna i wciąż zabawna.
28 stycznia minęła 20. rocznica śmierci autorki, Astrid Lindgren, ale nie wiedziałam jeszcze tego w momencie sięgania po książkę.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem #literaturadladzieci #ksiazkidladzieci #literaturadzieciecabookmeter
dekonfitura - 527 + 1 = 528

Tytuł: Dzieci z Bullerbyn
Autor: Astrid Lindgren
Gatunek...

źródło: comment_1643989080M71eFWtX1CqT8qGJc2KDPx.jpg

Pobierz
  • 17
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-05 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 352
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2017-09-16 - Użytkownik haussbrandt ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Mikołajek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dekonfitura:

Jedna z moich dwóch ukochanych lektur ze szkoły podstawowej. Zachciało mi się odświeżyć tę książkę, więc po nią sięgnęłam.


Moja też i w zeszłym roku zrobiłem tak samo, z tą różnicą, że ja to "sięgnąłem".
Ależ to było rozczarowanie! Nie udało mi się skończyć, a tylko dotrzeć tak mniej więcej do jednej trzeciej. A to dziwne, bo od czasu do czasu odświeżam sobje książki z dzieciństwa i zwykle mi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@George_Stark: to ciekawe. Ja ogólnie miałam jakieś zakodowane wspomnienia z książką i na pewno nie wszystko się sprawdziło, czytając ją teraz, jednak w większości raczej tak. Cukierki ślazowe, przygotowania do świąt, spędzanie wakacji. Poczułam ponownie ten klimat :D
@Azaajaszz: W sumie to było pierwsze fantasy, jakie czytałem ;)
Teraz, patrząc z perspektywy czasu, jeszcze bardziej doceniam tę książkę. Dzięki niej zrozumiałem, czym różni się bajka od baśni. Mój stary egzemplarz dawno gdzieś zaginął, ale niedawno kupiłem sobie dokładnie to samo wydanie. Wracał do tej książki zapewne prędko nie będę, ale jakoś lepiej mi, kiedy wiem, że stoi na półce.
Mortadelajestkluczem - @Azaajaszz: W sumie to było pierwsze fantasy, jakie czytałem ;...

źródło: comment_1644002921QI78kXCw2ZkTX4cnLMHOD1.jpg

Pobierz