Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Właśnie przeszedłem #maxpayne 2 i jak zwykle dzielę się krótką #mirkorecenzja

Grałem w wersję Steam na PC - specjalnie na tę okazję postanowiłem wyciągnąć z szafy starego dziesięcioletniego laptopa. Dał radę chociaż zdarzały się lekkie chrupniecia. Nic wielkiego w każdym razie.

Między jedynką a dwójką jest przepaść technologiczna. W sumie trochę dziwne bo to tylko dwa lata różnicy, z drugiej strony z tego co czytam budżet był prawie trzy razy większy. Tak czy siak animacje, środowisko, twarze - to wszystko poszło mocno do przodu i nawet w 2022 roku da się to spokojnie zaakceptować.

Audio moim zdaniem też się rozwinęło chociaż sama muzyka bardziej podobała mi się w jedynce.

Największym plusem tej gry jest chyba to, że po prostu dobrze się w nią gra ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie się chodzi, fajnie się strzela, fajnie działa bullet time, fajnie padają trupy - no kupa satysfakcji jest z gry, a mechaniki są bardzo mięsiste. Serio, chciałbym żeby nowe gry dawały taki właśnie feeling, a nie zawsze tak jest

Historia jest moim zdaniem... kiepska ( ͡° ʖ̯ ͡°) przeszedłem tę grę już kiedyś jako dzieciak i wtedy nie umiałem angielskiego - teraz umim i wolałbym chyba nie umić na czas gry. Trzyma się to wszystko oczywiście kupy, ale jest na poziomie kina klasy B - mimo wszystko wybaczam, tak to już jest z grami.

Z minusów - zabrakło mi trochę zniszczeń środowiska. Ja wiem, że to 2003 rok, ale byłoby super gdyby dało się rozwalić żarówkę albo kibel. Niestety musimy się zadowolić śladami kul na ścianach.

Poziom trudności Detective też niestety pozostawia wiele do życzenia - broni jest dużo za dużo, painkillerow brakuje tylko w kilku miejscach. No generalnie jest wrażenie niewykorzystanego potencjału. Ktoś zaraz powie - to czemu nie wybrałeś trudniejszego poziomu - ano temu, że gra mi na to za pierwszym razem nie pozwoliła. Dlatego uważam, że mam święte prawo ją za to krytykować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście teraz odblokowałem wyższy poziom, ale bądźmy poważni. Mimo, że dobrze się bawiłem to nie widzę potrzeby przechodzić ja jeszcze raz - na pewno nie tak szybko.

Z fajnych smaczków - komiksowe przerywniki są jeszcze lepsze i dalej mocno na czasie. Parę drobnostek ze środowiska też mnie miło zaskoczyło jak np odpadająca głową z figurki Captaina BaseBalla (i płacz Vinniego jak niszczymy jedna z jego figurek xD).

Denerwowały mnie za to sekwencje "we śnie". Bardzo istotne dla fabuły, ale mechanika trochę jednak irytowała.

Polecam! Nawet w 2022 roku. Mi to zajęło 4 krótkie wieczory więc jak ktoś ma ochotę nie ma co się ograniczać. Ode mnie 7/10
#gry #retrogaming
p.....k - Właśnie przeszedłem #maxpayne 2 i jak zwykle dzielę się krótką #mirkorecenz...

źródło: comment_1644009510w9uEh5YjjEfJxIarIea0t2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: pamiętam jak jeden z redaktorów cd-action chciał dać ocenę 6, bo gra była odtwórcza i wydawca nie udostępnił im jakiś info na wyłączność przed premierą. Drugi redaktor dawał 8. Uśrednili i gra dostała 7/10. Trochę bolało mnie, że Maxa gra aktor a nie Sam Lake. Szkoda, że trzecia część słabo się sprzedała i jeszcze poczekamy na czwórkę.
  • Odpowiedz