Wpis z mikrobloga

@SpasticInk: Ale z czym masz problem? Chcą tego z uzasadnionych powodów. "Normalny" użytkownik nie zarabia na olx 4500 zł na opcji sprzedaży z przesyłką, czyżbyś prowadził handel wysyłkowy na olx i miał problem z tym, że ktoś chce cię weryfikować? XD A może masz kilka kont na olx z tymi samymi danymi? Po co ci?

PS Allegro też może od ciebie zażądać skanu dowodu
@Karol_Krawczyk
@Alex_mski: czyli jak sprzedasz np. laptopa za 4500 to musisz im podawać dowód? Powaliło cie? xD

Allegro nigdy nie żądało skanu dowodu, jedynie przy aktywacji PayU, a nie jest to potrzebne do otrzymywania kasy.

OLX to portal pełen dziur, z masą afer gdzie nawet Bezpieczna Paczka to szwindel, także wysyłanie takich danych na jakiś gówno-portal do handlu bezpośredniego, to jest duże ryzyko. Co więcej, nawet nie podają jak należy przesłać
@SpasticInk: mi bardziej chodzi o Twoja reakcje, informacja o weryfikacjach nie jest ukryta w zawiłych regulaminach ani nie proszą o to z dupy, wystarczy przeczytać 1 artykuł na temat usługi z której się korzysta ¯\_(ツ)_/¯ No ale sam koncept wysyłania olxowi dowodu jest glupi, w życiu bym nie wysłał, zwłaszcza ze ludzie sprzedający marzenia panoszą się tam jak u siebie xD
KarolKrawczyk - @SpasticInk: mi bardziej chodzi o Twoja reakcje, informacja o weryfik...

źródło: comment_1644181021a5cbSHmwA1Cr93LLohOzXq.jpg

Pobierz
@SpasticInk: olx wymaga PEŁNYCH fot, nic nie można zasłaniać czy dodawać znaku wodnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ta ich "bezpieczna" przesyłka jest taka no nie do końca bezpieczna bym powiedział:
https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa
https://www.wykop.pl/artykul/6397481/olx-okradlo-mnie-na-kilka-tysiecy-pln-tak-serwis-nie-oszusci/
Do tego, jak masz oczekująca wypłatę a nie prześlesz im dokumentu, to hajs po czasie wraca do kupującego pomimo że otrzymał paczkę
czyli jak sprzedasz np. laptopa za 4500 to musisz im podawać dowód? Powaliło cie? xD


@SpasticInk: Dziwi cię konieczność potwierdzania swoich danych przy transakcjach na duże kwoty? Przecież po dodaniu ogłoszenia na OLX masz 5 prób oscamowania cię przez Saszki z Ukrainy a wiele ogłoszeń to ogłoszenia oszustów typu sprzedam PS5 za 600 zł... To chyba dobrze, że chcą kontrolować czy sprzedający faktycznie istnieje? Nigdy nie podpisujesz umów itd., bo boisz
@COVID-21: no ładnie, nim przeczytałem twój komentarz, to miałem już przygotowany dowód na skanerze, że go odpowiednio "obrobię" i im wyślę a tu takie buty xD
No chyba ich #!$%@?ło że wyślę im bez znaku wodnego i z resztą wrażliwych danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No trudno, to w takim razie kończymy przygodę z przesyłkami OLX i wracamy do starej metody przesyłek za pobraniem ¯\_(ツ)_/¯
@SpasticInk: Nawet jakby nie chcieli dowodu to lepiej nie korzystać, bo co jak znowu im się #!$%@? integracja z sendit i nie zauważa tego jak ostatnio? Wszystkie wpłaty wrócą do kupujących a OLX Ci powie tylko tyle żebyś się sam dogadywał żeby odzyskać SWOJE pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Alex_mski: Dalej bredzisz jak potłuczony, wiesz że zdjęcie dowodu kupisz w torze za 15zł? Wiesz że przelew dochodzi tylko i wyłącznie na numer konta, reszta danych nie musi pasować, więc co daje gówno weryfikacja samym zdjęciem? Już większy sens miałby przelew na grosz xD

I porównywanie okazania dowodu osobie którą masz możliwość sam zweryfikować, do wysyłania pełnych fot w świat jakiemuś gówno portalikowi pisanemu na kolanie xD
Dziwi cię konieczność potwierdzania swoich danych przy transakcjach na duże kwoty?


Po pierwsze to jest też suma kwot. Sprzedajesz okazjonalnie jakąś drobnicę i uzbiera Ci się przez rok 4500 (sprzedasz opony, używany ekspres, kilka perfum) i masz im świecić dowodem? Bo nagle kwota ma sugerować, że jesteś oszustem, a wcześniej nie byłeś? xD Zresztą faktycznie w #!$%@? wyprałeś tej kasy, całe 1000 euro xD
Co więcej temat dotyczy tylko przesyłki OLX. Nadal
@COVID-21: No tak, bo każdy użytkownik olx to hakier z wykopu kupujący dowody w torze xD Lepsza taka weryfikacja niż żadna, może Sebka oszusta odstraszy. Nie zapominajmy, że te regulacje to nie jest ich widzimisię i oprócz bezpieczeństwa kupujących chodzi tu też o coś innego ;)

Już większy sens miałby przelew na grosz xD


Jest taki przelew przy aktywacji PayU, na OLX tego nie ma? Powinien też być. Widocznie nie ma
Nie zapominajmy, że te regulacje to nie jest ich widzimisię i oprócz bezpieczeństwa kupujących chodzi tu też o coś innego ;)


@Alex_mski: Ależ oczywiście że to jest ich widzimisie, bo allegro do weryfikacji payu wystarcza przelew na tego grosza czy tam złotówkę.
@Alex_mski: chłopie, mieszkasz w państwie z kartonu i gówna i podchodzisz tak lajtowo do bezpieczeństwa swoich danych? Nawet mi cie nie żal, powodzenia w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. nie znam nikogo, komu przy aktywacji konta allegro poza przelewem weryfikacyjnym kazano by podawać skan dowodu. Sam przez 15 lat nigdy nie podawałem skanu dowodu allegro z żadnego powodu, a bywałem już na policji w kwestii oszustw
@SpasticInk: mnie tak zblokowali jak juz mieli kase #!$%@? rozumiesz? Trzymali ze 100 u siebie i #!$%@? albo pokazesz wacka albo #!$%@?. Wyslalem dokument, zlamalem sie bo te wysylki sa spoko ale wiesz ze odrzucali BEZ przyczyny o ktorej sie nie dowiedzialem od nich? Takze... ktos pisal ze zamazal pesel i numer dokumentu i tez przeszlo, probuj bo prob masz duzo.