Wpis z mikrobloga

@roxor0:

Jak dzwonią że już są pod domem to zwykle mówię że drzwi otwarte i żeby wchodzić. Zawsze jest szansa że ktoś będzie chciał im spuscic #!$%@?


Uważałbym z czymś takim bo wydaje mi się że możesz tu popełniać jakieś przestępstwo.

Ja bym sobie to ostatnie odpuścił - wyobraź sobie że gość wlezie do kogoś do domu na pewniaka i dostanie kosę czy nawet trafi na jakiegoś mafioso i od razu
@Towarzysz_Moskvin: a to swoją drogą

Ogólnie to ja mam w życiu zasadę ze jak robić dziwne rzeczy to tak żeby gdy będę się ewentualnie potem tłumaczyć przed sądem to nie wyjść na idiotę, #!$%@?ąc od prawa. Dobra zasada do stosowania również w pracy (tylko zastąp Sąd swoim dyrektorem czy prezesem)

Więc powiedzmy że goście którym facet od fotowoltaiki wlazł do domu go pozwą - nie chciałbym być potem wzywany na świadka
@Michaelo_proteino: O, mam ziomka w pracy, który w ten sposób ogarnia prezentacje garnków.
Ma całą personę pana Henryka z danymi i adresem i jak dzwonią to zapisuje siebie, żonę Halinę, szwagra z rodziną i sąsiadów. Zawsze to kilka pustych miejsc, których może nie wcisną jakimś biednym seniorom.
Czasem potem dzwonią czemu go nie było, to wiadomo, brata do szpitala trzeba było zawieźć, bo nowotwór, bo zawał...

Całą historię życia za każdym
Polecam adres Limanowa ul. Słoneczna - nie dość, że zadupie to jeszcze skupisko cyga.. ekh. Romów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że będą bardzo zainteresowani zarówno ofertą audytora, jak i kołami w jego samochodzie :D

@Kaajus serio? Na Google maps i Street view wygląda jak normalna okolica, nawet bym powiedział że zadbana.
Mam dosyć botów dzwoniących po 5 razy dziennie z fotowoltaiki, numery są ciągle zmieniane, więc nie da się ich wszystkich zablokować.


@Michaelo_proteino: Nie wiem czy we wszystkich telefonach jest coś takiego ale w moim Samsungu takie telefony oznaczane są jako SPAM/Próba oszustwa. W opcjach telefonu mogę automatycznie odrzucać wszystkie połączenia, które mają takie oznaczenie. Dzięki temu nie muszę już blokować pojedynczo tych połączeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Papieska_kremowka: to mówisz że trzeba się umawiać na 8:30 rano?

@kaspil: ta to by zdecydowanie bardziej #!$%@?ło sam robilem na b2c i jak mialem jakąś sprzedaż ustawioną na rano to reszta dnia #!$%@?, ale tez sie zastanówcie czy warto #!$%@?ć szarego pracownika co te leady dostaje czy lepiej nie robic poprostu złego PRu firmie która takie #!$%@? zagrywki z dzwonieniem po kradzionych listach telefonów #!$%@?.
@Michaelo_proteino:

Jak dla mnie bez sensu i za dużo roboty. Po prostu szkoda czasu. Jeśli dzwoni typ od fotowoltaiki, garnków, czy czegokolwiek tego rodzaju, to zawsze odpowiadam, że źle trafił, bo zajmuję się tym samym. Jestem konsultantem fotowoltaiki dla IKEA, przedstawicielem handlowym Zeptera itp.

Nigdynie zdarza się, by zadzwonili drugi raz.

Natomiast ciągnięcie rozmowy stosuję na przykład dla przekrętów nigeryjskich i podobnych ściem. Opłaca się, w ciągu ostatniego rogu wyciągnąłem
@Michaelo_proteino: Najlepiej zeby droga wygladała na dobra ale zeby byla to ubita ziemia na poczatku nic nie zwiastuje problemow,kolejna babcia naciagnieta na solary ale droga powrotna jest niemozliwa ze wzgledu na nachylenie terenu i niedawne opady deszczu,bez 4x4 nie ma szans wyjechac w ten sposob utknie gdzies z dala od cywilizacji i nawet laweta nie wjedzie go ratowac bo nie wyjedzie,byc moze okoliczny zenek podjedzie traktorem pana miastowego uratowac za 200-300zl
@Gallg:

Udaję, że się nabieram. Zawsze w pewnym momencie oszust chce, żeby mu przelać kasę w celu opłacenia czegoś tam, weryfikacji itp.
Mam konto w małym polskim banku (nieznany za granicą), dolarowe. Robię fikcyjne potwierdzenie przelewu i wysyłam oszustowi, że niby kasa poszła.
Za parę dni typ się odzywa, że kasa nie doszła. Wtedy odpisuję, że ojej, faktycznie, mój bank zablokował przelew bo jakieś przepisy lokalne o praniu brudnych pieniędzy itp.,