Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody proszę o poradę.

W sobotę nie mogłam „zdalnie” otworzyć samochodu kluczykiem, wiec poszłam wymienić baterie. Pomimo wymiany baterii w kluczach samochód nie reaguje - nie swieci się także kontrolka antywłamaniowa. Otworzyłam samochód bezpośrednio kluczem i chciałam go odpalić - brak reakcji. Czuje blokadę na hamulcu i w momencie w którym chce przekręcić klucz (samochód zawsze odpalam na zasadzie trzymania kluczyka w pobliżu nigdy nie wkładam go bezpośrednio do stacyjki).

Dodam, ze mam automatyczna skrzynie biegów oraz w razie zapytań o akumulator dopiero co go wymieniałam w okolicach listopada, ostatni przejazd samochodu był w połowie stycznia nic nie wskazywało na jakakolwiek awarie. Nie mam jak sprawdzić czy to akumulator - potrzebuje prostownika wiec ewentualnie chciałabym się upewnić się czy to może być to.

Z drugiej strony zastanawiam się czy to nie immobilizer? Czy mogę to jakoś sprawdzić? Zresetować?

Proszę o wskazówki bo nie mam aktualnie do kogo się z tym zwrócić ( ͡° ʖ̯ ͡°) #kiciochpyta i oczywiście #logikarozowychpaskow #mechanikasamochodowa
  • 12
@Cyckiem_w_twarz: w wielu samochodach po wymianie baterii w kluczyku trzeba elektronikę samochodu na nowo "nauczyć" kluczyka. Przeważnie są do tego odpowiednie procedury typu "otwórz drzwi, przekręć kluczyk w stacyjce, wciśnij i przytrzymaj przycisk zamykania".

Napisz co to za auto.
Proszę o wskazówki bo nie mam aktualnie do kogo się z tym zwrócić


@Cyckiem_w_twarz: poza sprawdzeniem bezpieczników sama nic nie zrobisz
wpisz w guglu fraze j/n i podzwoń po fachowcach
"alarmy samochodowe w pobliżu"
@Cyckiem_w_twarz: chyba popsuję zabawę, ale jak otwierała drzwi kluczykiem, to pozostałe się nie otworzyły, prawda? Twardy pedał hamulca to efekt tego, że nie działa pompa wspomagania. Moim zdaniem akumulator. Zadzwoń na jakieś halo taxi, żeby przyjechał taksówkarz z kablami rozruchowymi - zapłacisz 50 zł, odpali Ci, pojeździsz, naładuje się trochę...

Immobiliser to działa niezależnie od baterii w kluczyku. Poza tym cały samochód się włącza tylko nie pozwala uruchomić silnika (ew. pozwala
@Cyckiem_w_twarz: Elektronika w aucie działa? Lamki oświetlenia wnętrza się włączają? Ekran licznika się włącza? Przekręcenie kluczyka cokolwiek robi?
Pedał twardy bo silnik dawno nie pracował i podciśnienie uciekło (zakładam że to zwykła spalinowa mikra a nie hybryda itp.). Powinno wrócić do normy po odpaleniu.