Wpis z mikrobloga

Parę godzin temu miałem ostateczne badania i w wieku 29lat okazało się, że mam Zespół Aspergera (nazwa nieaktulana wg ICD.11)

TLDR


Jest odcinek #thegooddoctor gdzie do głównego bohatera zgłasza się słynny chirurg. Ma jakieś tam schorzenie, ale Shaun rozpoznaje oznaki autyzmu i każe mu wykonać test. Jako że rozwiązywałem już test na bycie pizzą, skusiłem się również na ten. Wyszedł pozytywnie na Aspergera. Zacząłem sprawdzać czym się objawia - zgadzało się. Zapisałem się więc na płatne badanie które wyszły pozytywnie - mam ZA - Zespół Aspergera

W 2020 roku wykonałem badanie do Mensy. Na 70 pytań odpowiedziałem na 67, kwalifikowało 68. 127 punktów w skali Wechslera. 4% najbardziej inteligentej populacji. Ok - pomyślałem. Zawsze miałem wrażenie, że jestem mądrzejszy niż rówieśnicy. Nauczyłem się czytać w wieku 3 lat, w wieku 4 miałem opanowaną tabliczkę mnożenia do 100. Ale nie umiałem wymówić R. Urodziłem się leworęczny, ale wychowani w swój sposób dziadkowie, przestawili mnie na praworęczność. Dzięki temu umiałem pisać obiema rękoma ale obiema #!$%@?. Zostałem skierowany na badanie pod kątem dysleksji i dyskalkulii. Znaczy byłem uzdolniony matematycznie, rozwiązywałem zadania dla 18latków mając lat 15 ale czasem pisałem, że 2x5 = 7. I to było dziwne. Dzisiaj psycholog i psychiatra zapoznając się z wynikami badań z czasów gdy miałem 14 i 18 lat spojrzeli niczym kibic ekstraklasy na kolejny kiks Bartosza Śpiączki - z politowaniem.

Okazało się, że nie umiem odróżniać złości od radości. U innych osób, nie licząc mojej żony. Mam stanowisko kierownicze, można powiedzieć dyrektorskie, więc pewnie ciekawi was jak mi się to udało, skoro teoretycznie jestem niepełnosprawny umysłowo (Wg ICD.11). Otóż wg prowadzących badanie, umiem odróżnić złość od radości tylko jeżeli jestem w towarzystwie 2 osób. Bo obeserwuję reakcję tej drugiej osoby. Mi to #!$%@?ło mózg, bo się okazało, że się zgadza. Rozwinąłem umiejętność związaną z techniką parasola. Tzn przenoszę niezrozumiałe przeze mnie zjawiska na przyjaźniejsza płaszczyznę, po czym tam je interpretuję i po interpretacji przenoszę na właściwy wymiar. Niesamowite i przerażające jednocześnie.

Jak będzie odzew to może zrobię z tego cykl wpisów

#autyzm #asperger #zdrowiepsychiczne #oswiadczeniezdupy
  • 67
@sanderus: też się nad tym zastanawiałem wiele twoich rzeczy zgadza się z tym co było u mnie. Poza byciem geniuszem matematycznym. Lubię liczby. Zastanawiam się czy taki papierek cokolwiek daje ? Orientowałeś się czy to coś zmienia w pracy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sanderus: różowy pracuje w hr.
Jak pracujesz w jakimś dużym korpo gdzie jest diversity itd to oni szukają takich ludzi jak ty żeby się pochwalić ilością kobiet, lgbt itd
U niej zrobiłbyś karierę.
Pewnie Ci ulżyło, bo wiedząc co jest inaczej jakoś łatwiej z tym żyć. No i puzzle układają się w końcu w obrazek, a nie niezrozumiałą mozaikę.
Ja zdiagnozowałam córkę w wieku 5 lat i jakoś tak nam lżej się żyje. Powodzenia Mirku!