Wpis z mikrobloga

Jakie książki polecacie, po których przeczytaniu i stosowaniu rad odmieniają życie? Oraz, gdzie można wynająć kogoś kto będzie sprawdzał czy stosuję rady z książki? Na razie na koncie mam:

" Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" - Dale Carnegie

" Potęga teraźniejszości " - Eckhart Tolle

Na razie nie odmieniły one mojego życia, ale wykopowi eksperci wyjaśnili mi, że to dlatego, że nie stosuję rad z tych książek a jak ktoś powie mi, że stosuje to mnie okłamuje, aby być miłym.
#rozwojosobisty #ksiazki #zdrowie #inwestycje
  • 17
@KarolKnuropatwa: te książki jakie przeczytałem to dobra literatura psychologiczna. A " potęga teraźniejszości" nawet bym określił jako naukową bo jest tam sama prawda. Przeczytałem je dla zdobycia wiedzy z zakresu kontaktów ludźmi i duchowośći, aby umieć wyjść z swojego umysłu i zyskać pełną świadomość, która pozwoli mnie na wieczne szczęście w 5D.
@przegro_pisarz: Za bardzo nie pomogę, ale te dwie książki, kóre wymieniłeś to sama czołówka chyba dwóch najlepszych autorów i nie ma już wielu lepszych książek, może jeszcze innaa Carnegiego "jak przestać się martwić" Na pewno jeszcze do nich wrócę i żałuję, że nje robiłem sobie jakiś notatek najlepszych fragmentów.
Może są jeszcze na rynku jacyś ciekawi pisarze, ale pewnie ich książki są podobne do do tych wyżej wymienionych i niewiele to
@mateussz7: kiedy przeżyłeś przebudzenie duchowe? Już wcześniej zaglądałem w siebie i nic nie poczułem a teraz dalej tak jest.Po przeczytaniu nie mam pojęcia jakie błędy robię. Chyba zostałem niewolnikiem ego i ciała bolesnego. Muszę przeczytać " jak przestać się martwić" ale nie mogę się zebrać do tego bo pracowałem z dziewczyną, która to przeczytała i stosowała miesiącami rady a żadnych różnych nie zauważyła. Ogólnie przebrnąłem przez te książki bo wykopki mi
@mateussz7: "Potęgę teraźniejszości" przeczytałem, aby mieć o czym gadać z uduchowioną Julka bo w " jak zdobyć przyjaciół..." Było, aby zainteresować się tematem itp. ale Julka odpisuje mi pojedynczymi słowami i jak pytam ją o przebudzenie duchowe to odpowiada " nie wiem"
@przegro_pisarz: Wiesz ja akurat mam fobię i stoję w miejscu ciężko mi zawierać nowe znajomości czy podtrzymać stare dlatego, to był moj powód i motywacja po sięgnięcie po te książki żeby dowiedzieć co mogę poprawić.
Tylko po przeczytaniu Tolla miałem przebudzenie, ale dlatego, że jestem zamknięty w sobie i niewiele zrobiłem i trwało to krótko, może inni nie mają ograniczeń i lepiej to sobie przyswoją. A ja na pewno jeszcze sięgnę
@mateussz7: ja nie mam fobii, ale mam tylko 4 kolegów a każdy inny komu proponuje wyjść gdzieś to nie ma czasu i szybko przestają mi odpisywać. A na wykopie mi pisali, że to super książka i po niej będę miał dużą wiedzę o relacjach. Popytałem kolegów czy stosuję rady a oni mi mówili, że tak i taki jestem. Ale wykopowi eksperci mi napisali, że powiedzieli tak bo są mili a prawda
@przegro_pisarz: Ja jako osoba niereligijna po książce tylko przez jakiś czas czułem się szczęśliwy i miałem ochotę i energię więcej z nimi rozmawiać, bo tak na co dzień unikałem tego i czasami wmawiałem sobie, że wszyscy się śmieją, oceniają, knują, a po przeczytaniu było krótkie olśnienie i chęć otwarcia się, no ale jakieś moje nawyki wróciły i jest to samo. Także ja mose jeszcze o nawykach powinienem cow poczytać.
@mateussz7: no to nie doznałeś przebudzenia duchowego. Pierwszego dnia chcesz się zabić, kwestionujesz egzystencję, wracają do Ciebie traumy a potem wszystko już z górki i wszystko jest super. Ja nie będę ukrywał, że nie rozumiem cię trochę bo mam inne problemy, ja byłem na ludzi otwarty ale nikt nie chce kontaktu ze mną przez co się zamykam na ludzi. Jedynie nie mam problemu coś kupić czy załatwić w urzędzie. To co
a każdy inny komu proponuje wyjść gdzieś to nie ma czasu i szybko przestają mi odpisywać


@przegro_pisarz: 2x proponowałem żeby się spotkać, połazić, pogadać i 2x ci się nie chciało, więc inni traktują cię tak samo.