Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Które rozwiązanie dla maturzysty (chodzącego do liceum zaocznego) który niewiele ogarnia z matematyki będzie lepsze?
Celem jest zdobycie 30%, czas przygotowania to około 80 dni:
-uczenie się/przypominanie pobieżne podstaw typu pierwiastki i potęgi, logarytmy, procenty i dopiero potem trudniejsze rzeczy
-zaczęcie od razu robienia arkuszow na zasadzie - widzę zadanie, sprawdzam jak się je robi i staram się zapamiętać schemat rozwiązywania tego zadania

Dajcie radę
#matura #matematyka #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620809366ffb6231679e0fe1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja się do matury z matmy uczyłam rozwiązując tylko arkusze maturalne (te oficjalne i z wydawnictwa operon) razem z tablicami ze wzorami. Z tego co pamietam to zadania były dość schematyczne i jak już przerobiłam kilka arkuszy to kolejne były dla mnie łatwiejsze. Raz na dwa tygodnie chodziłam z tymi przerobionymi arkuszami na korki i korepetytor tłumaczył mi jak krowie na rowie zadania które zle robiłam. Po jakimś czasie wracałam
@AnonimoweMirkoWyznania ja osobiście mialem taka sama sytuacje tylko zaczynałem naukę od nowego roku a nie w lutym,ale to szczegół

Przerobiłem cały matemaks ,szalone liczby ,a na koniec przerobiłem 2 razy całą matematykaszkolna.pl
I maturka zdana na 90% ;_;

Byłoby 95+ ,ale dali ostatnie zadanie z geo analitycznej ,a ja przygotowywałem się typowo pod ciągi :D jak byś potrzebował z czymś pomocy to wal śmiało
@AnonimoweMirkoWyznania: uczylem konkretne drewno z matmy przez 1 tydzien przed matura. Pierwszy wspolny egz napisany na 8% po tygodniu wyszlo 42%. Matura z matmy jest banalna, wystarczy wiedziec gdzie szukac wzory, plus umiec przeksztalcac wzor i uzyc kalkulator. Plua przerobic wczesniejsze matury najlepiej wszystkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: rozwiązuj arkusze z poprzednich lat tak jakbyś to robił na egzaminie (z limitem czasowym, zero rozpraszania, itp.). Później sprawdzaj i poprawiaj błędy. Na początku będzie ich bardzo dużo, ale z czasem będziesz zauważał i zapamiętywał schematy. Typy zadań się powtarzają. No i nie bój się kart wzorów, to twój najlepszy przyjaciej. Dobrze jakbyś je sobie wydrukował, tak z nich będziesz korzystał na egzaminie.

Polecam ten sposób z autopsji.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja do egzaminów zawsze uczyłem się tak, że przerabiałem po prostu zadany materiał. Jeśli chodzi o arkusze, to dwa-trzy przerabiałem, aby zapoznać się ze strukturą egzaminu i typami zadań.

Jak się ktoś czegoś nauczy, to nie musi nawet przerabiać próbnych arkuszy. Moim zdaniem one są dobre głównie do śledzenia postępów, jednak to przy dobrze zaplanowanej nauce.

podstaw typu pierwiastki i potęgi, logarytmy, procenty


@AnonimoweMirkoWyznania: przerobić to dobrze, bo to