Wpis z mikrobloga

@Jeffrey_M: dżemy by się nadały wszystko pozjadane ;d
@trixx_420: tylko chyba na zbieranie juz za późno, w sumie nie wiem, mam krzaki niedaleko to muszę sprawdzić czy coś tam jest jeszcze
@budus2: @seboxtc: z ryżu raz próbowałem, nawet dobre ;d więc pomyśle: albo jablko albo ryż, dzieki :)
ryżowy wermut wg przepisu ś.p. Skrzycha to w sumie najlepsze co możesz zima zrobić.


@budus2: Oesu... chamska cukrówa z ryżem, który nic nie wnosi do wina. A do wermutu to mu daleko, bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niechże to gówno w końcu trafi na śmietnik historii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WingardiumLeviosaa: tak, jak herbatę robiłem. Pamiętam że #!$%@?łem na początku ale udało mi się uratować wino. Wlałem ciepły napar do zimnego syropu i mi się wiadro zassało xD musiałem otworzyć żeby temperatura się wyrównała wtedy wszystko ruszyło. Drożdże Zaczęły pracować itd. To wino jest tak smaczne że nie ma sensu bujać się z jakimiś ryżowymi.

Ja w tamtym roku robiłem jeszcze mieszankę dzikiej róży i winogrona. Zawsze daje to wino do
@ArniHell hahah, to będzie moje pierwsze wino i nie chce się zrazić xD z tego co czytam ten hibiskus na początek najlepszy.
Nie wiem tylko czy robić na ciepło czy na zimno.
I czy kupować bańkę czy lepiej wiaderko (chyba wiaderko poręczniejsze do mieszkania?)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WingardiumLeviosaa: kup sobie z biowin wiadro do wina. To najlepsze co kupiłem do tego hobby. Wszystko dzięki @Zawodowy_Janusz to on mi dużo podpowiedział i pomógł. Słuchaj się tego pana a niczego nie pożałujesz :)

Ja w balony zlewam wino po czasie żeby widzieć jak ładnie się klaruje. Później sobie co miesiąc może dwa zlewam z nad osadu i po roku dopiero butelkuje :) Pamiętam że u mnie w domu ojciec zawsze