Wpis z mikrobloga

Uroki życia w tropikach. Kupiłem odsysacz wilgoci (dehumidifier) bo pomimo klimatyzacji, której nie lubię za mocno używać bo się za zimno robi, miałem dość wilgotno w mieszkaniu.

Oto efekt - po 12h wycisnęło z mojej kawalerki prawie 3 litry wody - mam nadzieję że widać. Nie wiem na ile to jest wilgoć z zewnątrz a na ile z samego mieszkania (pokoju ubrań itd) i na ile da się tym osuszyć coś na dłużej. Okna praktycznie nie otwieram. Ale też nie mam praktycznie żadnej wentylacji. Oprócz małego wiatraczka odprowadzającego wilgoć w łazience. Wiatraczek działa tylko jak świeci się w niej światło.

#ciekawostki #azja #klimat #jemprzeciez <- mój tag
Pobierz kotbehemoth - Uroki życia w tropikach. Kupiłem odsysacz wilgoci (dehumidifier) bo pom...
źródło: comment_1645177074WGhftyrUE1BZUDLWayYQ15.jpg
  • 41
@AstroBoy: zależy co kto lubi. duża konkurencja Hindusów i Chińczyków którzy nie zarabiają za dużo sprawia, że trzeba dobrze trafić, żeby mieć przyzwoite zarobki. No chyba że się dostaniesz do FB, Google, itp (ja się nie dostałem:)
@KatpissNeverclean: czuje się dobrze, po dwuletniej przerwie na podróże i covida wróciłem do Singapuru w zeszłym roku. Dużo tu pisałem na ten temat pod moim tagiem #jemprzeciez Nie chciałbym się powtarzać, ale jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj. Choć mogę odpowiedzieć za parę godzin bo zaraz jakieś spotkania w pracy a potem idę na kolację.
Oczywiście podejście do covida męczące bo jest się uwięzionym poniekąd w jednym mieście. Ale przed
@kotbehemoth: jak tam patrzą na obcokrajowców? Czy to "otwarte" społeczeństwo, czy też raczej nie ma większych szans na jakieś spontaniczne zakolegowanie się z kimś np. w pracy? Jak jest z podróżami do i z Singapuru? Wpuszczają wszystkich, czy też np. trzeba powiedzieć czemu chce się tam pojechać, na jak długo itd?
@kotbehemoth: Uroki życia w tropikach albo w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej nie licz, że to będzie jakiś trwały efekt, u mnie po 6-10 h pracy osuszacza wilgoć odbija po jakichś parunastu godzinach do poprzednich poziomów, ale dla mnie jest kluczowe, żeby wilgoć mi się nie osadzała w takim zimnym kącie bo się grzyb puszcza.

U mnie w osuszaczu po jakimś czasie użytkowania zrobił się w
@KatpissNeverclean: 30% mieszkańców Singapuru to obcokrajowcy :) nie wiem do końca co oni sobie myślą. Każdy pewnie ma inne zdanie. I pewnie może też mieć inne o Filipińczykach a inne o Niemcach. Ogólnie są przyjaźni, ale przyznam, że nie mogę powiedzieć żebym się z kimś tutaj z lokalsów zaprzyjaźnił. Mam trochę kolegów i tyle. Ale z przyjezdnymi Azjatami (Malezyjczykami czy Chińczykami) można spokojnie się zaprzyjaźnić.
przed włączeniem 70% przy temp ok 26 (jak klima chodzi). Po paru h ta maszyna zmniejsza do ~40%


@kotbehemoth: O panie u mnie po kilku godzinach schodzi z 85% do tak 77% i wylewam ze dwa litry wody, ale ja „maszyny do wody” używam tylko w zimie, żeby pleśń na ścianach nie siadała. W lecie otwarte okna i wiatrak i mam w mieszkaniu tak 29-30 stopni i 75% wilgotności i humor