Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema! Mam problem, a nie mam się kogo poradzić. Dostałem dzisiaj maila z działu kadr, że wyciekły moje dane. Faktycznie pomylili rozliczenia i dostałem czyjeś na maila, a ktoś dostał moje. Pesel, imię nazwisko, adres, numer konta. Pracuje w banku jako szaraczek i kładą na nas ogromny nacisk na ochronę danych osobowych. W razie zlamamania procedur surowe kary finansowe plus zwolnienie. Tymczasem mój pracodawca zaproponował mi: wykup sobie na wszelki wypadek alert BIK a my Ci zwrócimy. Jeśli oczywiście przedstawisz dowód zakupu.
Plaskacz na pysk robaczku. Co robić? Nie chce wojny, bo nie mogę sobie teraz pozwolić na konflikt z pracodawca, ale uwazam, że to z ich strony dużo za mało. Zna się kto?
#prawo #rodo #pracbaza #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jatylkozapytac: zażądałem raportu. Dostanę go, ale szefowa działu ochrony danych była mocno zdziwiona, że czegokolwiek jeszcze chce. Przecież wyjaśnili z mailu, że to system się pomylił. Cyrk. Rozmawiałem ze znajomym prawnikiem i ogólnie tak na prawdę to prawo jest martwe. Mogę dostać 1500-2000 zł po długiej batalii z wielkim bankiem
  • Odpowiedz