Wpis z mikrobloga

@Frozeno: jak się chce to się ma pracę praktycznie od razu - tylko trzeba wiedzieć gdzie się ruszyć :) i jak napisać cv (bo jak się okazało to nie takie proste jakby się mogło wydawać!!!) słowa klucze to podstawa bo każde cv przeparsowują przez całą machinę i jak nie wyłapie tego co by chciała to jesteś spalony na samym początku.

no chyba że się ubiegasz o pracę w knajpie, małym sklepie,
  • Odpowiedz
@wow: I spokojnie da się wyżyć za te środki? Znajomi mówią, że im to wystarczyło spokojnie na mieszkanie, jedzenie i coś dla siebie - nawet jak jedna osoba pracowała. Nie było jakoś super ale spokojniej niż za najniższą w Polsce i bez stresu. Nie stresowali się tym, że im braknie do konca miesiaca przy opłatach za rachunki.
  • Odpowiedz
@wow: To jak w przyszłym roku przyjadę do Szkocji to skoczymy na piwo? :) Ja na początek nie mam wielkich ambicji a jedynie chce wejsc w płynny tryb "finansowy" czyli potrafić utrzymać sam siebie chociaż. A potem szukać czegoś innego.
  • Odpowiedz
@Frozeno: myślę, że jeżeli chodzi o życie samemu - to masz na to większe szanse niż w polsce... nie jestem w stanie nawet wycenić tego spokoju psychicznego, który tutaj mamy.

W polsce już prawie uwiązaliśmy się kredytem na 40lat tylko po to, żeby podremontować mieszkanie do stanu w miarę dobrego... w ostatniej chwili zrezygnowaliśmy i wyjechaliśmy...

Nie mamy zamiaru wracać.. niestety..

A na piwo pewnie - zawsze i wszedzie :)
  • Odpowiedz