Wpis z mikrobloga

#rozdajo

Kurde ROZDAJO!
Mam do oddania Komputer Intel Galileo Gen2 !
Co to jest? Jest to próba Intela by zawojować rosnący rynek komputerów jednopłatkowych.
Ta bestia jest wyposażona w:
Procesor intela zgodny z i586 taktowany na zawrotnych 400MHz
256MB pamięci operacyjnej
Port Fast Ethernet (zwróćmy uwagę na słowo FAST)
Port USB 2.0
Port UART do komunikacji taktowany na 115200
Slot kart mikro SD gdzie umieszczamy system do zabootowania
Zestaw żeńskich goldpinów w układzie zgodnym z #arduino W TYM ADC!!!!!!
Gniazdo mPCIe pozwalające dodać kartę WiFi !
I to nie koniec, biorąc udział w tym rozdajo otrzymasz również:
-Piękne pudełko
-śrubki co gdzieś tam znalazłem ale robią fajne nóżki do tego komputera, polecam
-4 przewody żeńsko - żeńskie goldpin które używałem do łączenia się przez uart.
- 2GB kartę mikro SD
-Zasilacz 12V z możliwością zmiany wtyczki na US/UK

Jak wygrać?
Leniwi plusują, chociaż jak zobaczę ze ktoś w komentarzu napisze co zamierza z tego zrobić i mi się to spodoba to dostanie.

Dlaczego rozdajesz?
Płytka jest u mnie już sporo i nie raz nie dwa próbowałem coś z tego zbudować i NIGDY mi się nie udało nic sensownego...

Co jak wygram?
Preferowany odbiór osobisty w #trojmiasto , ale jak sypniesz sianem na paczkomat to dostaniesz wysyłkę.

Dla kogo najlepiej?
Nie wiem, ale lepiej jak masz doświadczenie ze wbudowanymi linuxami

Kiedy losowanie?
Nie wiem wtorek? mam szczerą nadzieje że znajdę kogoś kto mnie przekona dlaczego ma to otrzymać szybciej.

Dlaczego używasz tagu #retrocomputing ?
Bo mogę, i dlatego że uważam ten komputer za raczej coś kolekcjonerskie niż użytkowe... ale to jak kto woli.

#raspberrypi #majsterkowanie #intelgalileo #linux
wytrzzeszcz - #rozdajo 

Kurde ROZDAJO!
Mam do oddania Komputer Intel Galileo Gen2...

źródło: comment_1645374952Fn0ygJJx2riuCB7Yud7R2e.jpg

Pobierz
  • 150
@wytrzzeszcz: Realnie pewnie żeby mieć spokój to skorzystałbym z kompatybilności i użył do jakichś pierdół na Arduino (chociaz wiem że to overkill), z tego co pamietam szło wykorzystać większość modułów na tej płytce.
@wytrzzeszcz: Jeszcze nie wiem co z tym zrobiłbym, ale coś się znajdzie. Musiałbym obczaić na ile to w praktyce różni się od RPi, itd. Od 2021 zacząłem się w końcu rozkręcać z domową automatyką.

Największym projektem póki co jest dzwonek do bramki - docelowo customowy wideodomofon.

Aktualnie gdy ktoś zadzwoni do bramki to via 433MHz leci sygnał triggerujący w domu alarm dźwiękowy, a po wifi do serwera idzie informacja też, żeby
@wytrzzeszcz: A dam plusika, może wygram. Chociaż jak dla mnie to mimo wszystko raspberry dlugo jeszcze będzie na topie jeżeli chodzi o jednopłytkowe komputerki. Ewentualnie jeszcze takie rozwiązania jak Jetson od nvidii maja duże szanse coś ugrać, bo są budowane z przeznaczeniem dla algorytmów neuronowych itp., gdzie raspberry radzi sobie tak średnio
@wytrzzeszcz: lubię takie zabawki. Walczę właśnie ze starym PineA64, które ma robić za panel obsługi smarthome (opartego na RPi) - choć za chwilę się okaże, że byle tablet za 4 stówy będzie pod każdym względem lepszy. No ale mam w kuchni wolny ethernet i chcę go wykorzystać xD

Tu intel, więc fajnie bo w sumie pełna dowolność co do wyboru dystrybucji. Jak się steruje tym UARTem?