Wpis z mikrobloga

@magnes125: Ty to sobie zawsze musisz znaleźć coś do narzekania xD Za bardzo zbite, za luźne, za bardzo chłonie, nie chłonie. A jak już nie ma na co to śmierdzi xD Złej baletnicy to Ty wiesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: Tak śmierdzi i tak mnie drażni, że będę marudzić dopóki nie wywietrzeje. Gorzej jak nie wywietrzeje. Rozsady porobione, to miesiąc zanim ją wymienię. Miesiąc życia w smrodzie. Na podłoże w sumie nigdy nie narzekałam bo żadne tak nie capiło jak ona :D
@magnes125: Jak śmierdzi to znaczy ze w sklepie było złe składowane, do siania ogródków czy innych warzyw jest git, ale do domowych kompletnie się nie nadaje xD No chyba ze wypalisz w piekarniku i wymieszasz z keramzytem/perlitem/piaskiem to można sadzić sukulenty
@Tamozaplotem pewnie teraz sie to kurła zmieni, ale nigdy nie wypalam i ziemiörki mialam raz w zyciu. A co do mieszania skladnikow to sa jakies, ktore sie z wora od razu nadaja do doniczki? Wszystkie trzeba luzowac/ubogacac
@gobi12: Jak jest wilgotno, to nie ma szans, żeby ich nie było. Jak już wyżej wspomniano, źle przechowywana nieważne jaka właśnie daje takie efekty. Mnie one jakoś bardzo nie przeszkadzają, ale tyle co w tej composanie, to w żadnej dawno nie miałam, ale i tak przeżyłabym je gdyby nie ten smród :D
@kawazrana: Gotowe mieszanki które kupisz w typowo roślinnych (tylko nie obi i leroy) nadają się do doniczki od razu. W Rzeszowie mamy sklep z roślinami Maj Plants i tam ręcznie przygotowują mieszanki ziemi do rożnego rodzaju roślin i tam najczęściej się uposażam :) w marketach budowlanych raczej nie dostaniesz typowo gotowej mieszanki
@magnes125: kupowalam regularnie compo sane ze zdjecia (od 2014) az do czasu kiedy po przesadzeniu mialam inwazje ziemiorek. Nie wiem co tam sie stalo bo wczesniej nie bylo tego problemu a podloze samo w sobie jest fajne, rozluznione piaskiem, perlitem. Jak na gotowca i dla kogos komu nie chce sie mieszac wlasnego podloza to jest ideolo. Tylko te ziemiorki ().

Pobierz
źródło: comment_1645459910FYrX0TRJZ5l9T0MQ3YczyD.jpg