Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Chryste Panie... Ale żarcie zrobiłem xD aż się wam pochwalę

Zielone curry z kurczakiem i warzywami

Co potrzeba:
- zielone curry
- oliwa
- brokuł
- cukinia
- kurczak (mała pierś albo mięso z udka ok 300-400g)
- mała marchew
- liście limonki kaffiru (trudno dostać ale kupiłem ostatnio w Lidlu)
- mleko Kokosowe 500ml
- limonka
- cukier
- mix przypraw do kuchni tajskiej (dałem tylko trochę, przypruszulem tym kurczaka)
- ryż (jaśminowy, basmanti)
- sos sojowy (najlepiej jasny)

Jak zrobic:
Potrzebny jest wok albo duży rondel

Wlałem trochę oliwy i po rozgrzniu dodałem 2 łyżeczki pasty z zielonego curry. Podsmazylem to ok. 30-40 sekund
Potem dodałem 200ml mleka kokosowego i wymieszałem z curry. Jak się zagotowało dodałem resztę mleka.
Następnie wrzuciłem pokrojoną w kostkę cukinię, pokrojoną w cienkie plasterki marchew i brokuł (mniejsze różyczki, drzewka no wiecie, bez łodygi ale też można wkroić byle na małe plastry)
Dusiłem to pod przykryciem kilka minut ok 5-6. Po czym dodałem kurczaka pokrojonego w małe paski i znowu pod przykryciem dusiłem ok 5-6 minut.
Później dodałem łyżkę cukru i na oko dwie łyżki sosu sojowego. Znowu pod przykrywkę na kilka minut. Na koniec pokruszylem liście limonki kaffiru i po ich dodaniu już bez przykrycia po gotowałem jeszcze z 5 minut.

Na koniec ryż na talerz, curry na ryż i skropilem wszystko limonką. Kuuurła jakie to dobre... Aż mi się uszy trzęsły.

Nie lubię ostrego żarcia jak niektórzy, w stylu kebab z turbo ostrym sosem. Trochę się obawiałem czy nie będzie za ostre. Ale dodałem jeszcze jedna łyżkę cukru i było ideolo. Poziom ostrości akuratny i całkiem przyjemny. Jak ktoś lubi na turbo ostro to można dodać zamiast dwóch, trzy łyżeczki curry.
Pobierz purplepulp - #gotujzwykopem
Chryste Panie... Ale żarcie zrobiłem xD aż się wam pochwa...
źródło: comment_1645463500xH87WgQ28ZRv9tDX33xaXx.jpg
  • 4