Wpis z mikrobloga

Mam pytanie głownie odnośnie opłacalności transportu.
Jadę do Neapolu w marcu mam pełne 3 dni (sobota -poniedziałek)
Plan jest taki aby bazę wypadową zrobić w Salerno,
dzień poświecić na przejazd wybrzeżem (Sorento, Positivo i amalfi )
Drugi dzień to Neapol
Trzeci dzień zastanawiam się nad Pompejami i Wezuwiuszem (choć ten zależy od pogody), lub podróż w inne miejsca w Kampanii bo w jedne dzień można sporo odwiedzić

Zastanawiam się czy warto kupować karte ArteCard Campania (która na wybrzeżu nie działa) czy lepiej kupować dobówki w zależności jak jadę

Jestem już starym podróżnikiem, i muzea nie robią na mnie jakoś olbrzymiego wrażenia i przekładam widoki nad to

#wlochy #neapol #sorento #salerno
#podroze
  • 7
@lukaschels: LOL, spoko jak w 1 dzień jesteś w stanie obejrzeć najciekasze rzeczy w 3 milionowym mieście to nie pytam o jakość tego zwiedzania :D Ja mam problem aby znajomym pokazać Wrocław jak przyjadą na tylko 1 dzień.
@elena-mary: tez się kiedyś o to martwiłem, ale porównałem kilka razy swoje wspomnienia z osobami które spędziły więcej czasu w danym miejscu by je poczuć i dużo się nie różniły.
Ja nie marnuje czasu na sen, jedzenie i odpoczynek

Zresztą jest pretekst by tam wrócić gdy jest niedosyt wszak Kampania to nie tylko Neapol i Amalfi
@lukaschels: z Salerno do Positano lub Amalfi moim zdaniem lepiej jest popłynąć promem - jest to droższa impreza, ale widoki są naprawdę super. Autobus strasznie się turla i droga trwa strasznie długo. Jeśli jednak zdecydujesz się na autobus, to pamiętaj żeby bilety kupić wcześniej - nie kupisz ich u kierowcy, a w czasie sjesty nic nie załatwisz w żadnym kiosku.