Wpis z mikrobloga

#muzyka #spotify #tidal #audio #audiofile #kiciochpyta

mam pytanie mirki
korzystam ze spotify od lat, ostatnio kupilem sobie dosc dobry zestaw do grania muzyki i sie zastanawiam ile prawdy jest w tym ze na tidal jest lepsza jakosc dzwieku
nie jestem audiofilem, ale roznica jaka mam teraz w stosunku do tego co bylo wczesniej jest ogromna

jasne, moge zalozyc sobie triala i sprawdzic, ale ze mirki wiedza wszystko to moze podpowiedza

a i czy sa jeszcze triale na 3 miesiace do tidala? albo jakis kod mozna gdzies zdobyc? mam juz za duzo tych roznych subskrypcji i wolalbym miec tylko jedna muzyczna

i ostatnie - jak z katalogiem muzycznym? moja corka wchodzi w wiek nastoletni i teraz np bardzo lubi meskie granie, ktore spokojnie jest na spotify, ale nie wiem jak z polska muza na tidalu
  • 10
@wykopowy_brukselek: jak masz córkę w takim wieku, to nie wiem czy usłyszysz różnicę. :D
Jeśli masz lepsze audio to idź w Tidala.
Ja cenię sobie bezstratną jakość audio i spotify nie używałem (specjalnie z małej) nawet jak mnie była zapisała do rodziny. Wolałem słuchać zgrywek z CD do FLAC.
Tam szukałem tylko nowości lub słuchałem podcastów.

Polskiej muzy jest sporo. Czasami tylko nie ma jakichś płyt lub jest singiel zamiast epki,
@wykopowy_brukselek: Wiem, że to pytanie sprzed tygodnia ale może dołożę swoje trzy grosze. Apple Music mam od dawna ale mimo w miarę dobrego sprzętu grającego nie miałem możliwości żeby posłuchać loseless (Apple tv 4 nie wspiera). Niedawno zmieniłem na Apple TV 4K. Wrażenie jest takie jakby mi się uszy odetkały.
@kidrys dzięki. Mój ampli wspiera z tego co wiem więc Apple music też odsłucham. Jedyny minus to że czekam na rozbudowę domu by dobudować dodatkowy pokój bo na razie ten sprzęt jest w salonie i jak puszczę tak jak chce to dzieci z góry wszystko słyszą;)