Wpis z mikrobloga

Ukradzione z grupy na FB. Uważajcie na zakupy na Allegro!
Komentarz to wypowiedź oficjalnego pracownika allegro.
Wyobraźcie sobie, że bot #allegro łączy waszą ofertę z innym produktem. Klient kupuje, otrzymuje nie to co zamawiał, wystawia negatyw i allegro twierdzi, że to wasza wina.
Dla tych co się nie orientują allegro wprowadza produktyzację czyli docelowo żeby móc wystawić swój przedmiot musisz go dopisać do istniejącego produktu w ich bazie(utworzonego przez innego sprzedawcę) lub stworzyć nowy. Identyfikacja odbywa się po EAN. Usunie to problem mnóstwa dubli. Jednak allegro mimo że wprowadza kolejne progi produktyzacji, które musisz mieć czyli 10%, później 30% to stwierdziło że zrobią bota który będzie sam łączył oferty z produktami bo niby podobne. Tytuł produktu jest na górze, a tytuł oferty po prawej na komputerze lub na telefonie pod zdjęciami. Tak się żyje na tej wsi. Kupujcie uważnie jeśli chcecie szybko załatwić sprawę. Chociaż na allegro miało być szybko i przyjemnie, a nie upewniać się czy dobrze kupujesz. W komentarzu kolejna sprawa.
#ecommerce #heheszki #bekazallegro
atencjon - Ukradzione z grupy na FB. Uważajcie na zakupy na Allegro!
Komentarz to wy...

źródło: comment_1645601781I6AD3ke8APSdmJfpTHn3uQ.jpg

Pobierz
  • 27
@elf_pszeniczny: Nie mam nic do walczenia z tym, może to i dobrze. Jednak po co to łączenie przez bota skoro i tak podwyższają próg wymaganej produktyzacji bo bez tego nic nie wystawisz nowego? Ewentualnie niech łączą tylko te oferty które mają ten sam EAN. Za chwile w wielu kategoriach nie będzie można wystawić lub zmienić oferty jeśli nie będzie EANu, więc jedno wynika z drugiego. Po za tym firma GS1 powinna
Hehe czyli że allegro samo z siebie łączy te oferty i za swoje ewentualne błędy zrzuca na sprzedawców? Co za pieprznik


@CherryJerry: nawet jeśli połączy to później mogą zmienić produkt (w sensie po połączeniu mogą zmienić parametry produktu) i o tym sprzedający nie dostaje powiadomienia
No a inna sprawa że główna przyczyna jest taka, że ludzie nie rozumieją jak używać EANow. EAN powinien indywidualnie identyfikować produkt, jeśli to jest zestaw produktów
No a inna sprawa że główna przyczyna jest taka, że ludzie nie rozumieją jak używać EANow


@Pienio69: wg info to sprzedawca tutaj nie użył kodu EAN, a i tak mu podpięło błędnie

sam mam pozycję bez ean i potrafi połączyć losowe rozmiary i kolory

oraz mam pozycje z różnymi ean i potrafi je połączyć ¯\_(ツ)_/¯
@atencjon: nieustannie pracujemy nad tym, aby wyszukiwanie przedmiotów było jeszcze łatwiejsze i szybsze, a oferty jak najlepiej dopasowane do potrzeb kupujących. Łączenie ofert z produktami na podstawie parametrów nazywamy produktyzacją.
Regularnie badamy oferty na Allegro, by upewnić się, czy pasuje do nich produkt z Katalogu lub czy możemy go stworzyć. Opieramy się w większości o te same dane, jak przy wystawianiu czy edycji - czyli głównie parametry.
Zależy nam, aby produkty
@allegro_pl: #!$%@?, macie taki bałagan w EAN, że to głowa mała. Wystarczy, że jakiś sprzedawca-debil wystawi produkt ze złym EAN (np. wystawia sprzęt, a daje EAN od Y), żeby wasz system uznał to za prawdziwy, w efekcie wszystkie oferty Y podłącza pod X itp.

Sam zgłaszałem to już dwa razy na maila w ciągu pół roku czy tam 8 miesięcy, poza standardowym "dziękujemy, przyjrzymy się sprawie" CHVJA zrobiliście.
@allegro_pl: Szanowny pracowniku ds. marketingu i PR. wiem, że w tym #!$%@? z góry masz narzuconą retorykę i sam nie wierzysz w to co każą Ci napisać. Wiesz także, że firmie pali się grunt pod nogami w związku z konkurencją w postaci Amazon Prime o czym świadczą ankiety wysyłane do użytkowników z pytaniami o otwarcie serwisu streamingowego. Firma robi wszystko by utrzymać się na powierzchni, a to, że na górze pracują
G.....u - @allegro_pl: Szanowny pracowniku ds. marketingu i PR. wiem, że w tym #!$%@?...

źródło: comment_1645619846m1eBe6fAttlXK55OaT1KrA.jpg

Pobierz