Wpis z mikrobloga

Szczerze, coraz więcej rzeczy mi się nie podoba z tą wojną. Nagle praktycznie wszyscy występują przeciwko Rosji. Mam podejrzenia, że USA znów to zrobiło i wplątało Rosję w kosztowną i krwawą wojnę. Powtórka z Afganistanu, która krępuje Rosji ręce, a w tym czasie dzieją się setki niekorzystnych rzeczy dla Rosji. Wszyscy ślą broń, w tym USA, odcinają Rosję od systemów bankowych. Kazachstan nie chce pomagać, Azerowie wysyłają Ukrainie środki medyczne, Turcja podobnie leki i jakąś broń, do tego blokuje cieśniny. Gruzja zmienia front i wysyła pieniądze Ukrainie. Finlandia zacznie rozpatrywanie obywatelskiego wniosku na temat wejścia do NATO. Nawet Izrael zaczął krytykować Rosję itp.

Tylko po co to wszystko? Może chodzić o Chiny. Rosje należy tak osłabić, aby mieć przez pewien czas spokój w Europie i skupić się na Chinach. To nie takie głupie, i nie taka nierealna teoria spiskowa. Ukraińców w końcu szkolili Wyspiarze i my. Tak jakby Ukraińcy byli elementem większej układanki. Całe mówienie o niezależnej Ukrainie, dozbrajanie jej mogło być zwykłą prowokacją, aby Rosja sama zaatakowała. Czas pokaże.

#rosja #wojna #ukraina
  • 30
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Jeśli mówisz o takim prowokowaniu, to ja widzę tylko w niemrawych ogłaszaniach sankcji co się stanie gdy Rosja wejdzie w Ukrainę, czy też ta sławna pomyłka Bidena "Jak Putin zaatakuje ukrainę tylko troszkę to sankcje też będą tylko troszeczkę"
  • Odpowiedz
@Yossarian82: Bardzo ciekawa teoria i jak najbardziej może mieć drugie dno, ale ja myślę, że tu chodzi po prostu o wyeliminowanie Rosji na pewien czas. Przypuszczam, że ta wojna da 5 lat spokoju jak nic zanim Rosja się odbuduje. Na koniec się nie zanosi, a tu w tysiącach idzie wsparcie przeciwpancerne. Jak Ukraińcy to otrzymają i zostanie wykorzystane to biada Rosjanom.
Bo wyobraźmy sobie sytuację, że tej wojny nie ma. Rosja
  • Odpowiedz
@vagarii: Dobrze mówisz, że Rosja jest problemem dla USA. Musi to rozwiązać teraz, bo nie ma środków na walkę na dwa fronty. Ja wcale bym się nie zdziwił, gdyby Biden udawał te całe pomyłki itp., aby tym bardziej uświadomić Putina, że Ameryka jest w kryzysie władzy. Przecież ci ludzie myślą właśnie w takich kategoriach. Dobry polityk kłamie, manipuluje, a nie walczy o jakieś ideały itp. Podobnie teraz no każdy myślał, że
  • Odpowiedz
@Yossarian82: Słyszałem o tym problemie demografii. On mówi o tym samym co ja, ale ja to widziałem w innym źródle. Czysta geopolityka, a jeśli Ameryka znała (a raczej znała) plany Rosji to wiedziała co należy zrobić. Podbicie Rosji wymaga wielkiej wojny (w tym atomowej), a osłabienie Rosji poprzez dozbrojenie Ukrainy już nie. Właśnie dlatego ta teoria nie jest taka głupia. Po prostu duża część wykopu nie wie jak działa polityka, geopolityka.
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Z tym że nagle wszyscy pomagają Ukrainie. Poprostu wszyscy/większość myślała że ukraina padnie po pierwszym dniu i plany Putina to zakładały i m.in. też że Zeleński ucieknie. Rakiety na samym początku nie celowały tylko i wyłącznie w strategiczne miejsca, ale też w taki sposób aby przestraszyć ludność by skapitulowała. Gdy już się okazało że Plan Putina nie wypalił a nawet że Ukraina może wygrać tą wojnę to wszyscy zaczeli ją
  • Odpowiedz
@vagarii: Może tak być, albo inni chcą, abyś tak myślał. Ja tego nie wiem jaki był plan, kto w ogóle podał ten plan. To też może być kluczowym elementem tej układanki. Że nawet Rosjanie uwierzyli w część tych informacji. W tym rzecz, że skądś Putin te plany miał. Skądś ta informacja pochodziła, że prezydent ucieknie. W każdym razie istniały jakieś nieznane elementy, które zaburzyły te plany.
Trzeba pamiętać, że my z
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Za bardzo teorie spiskowe i nie powinienem marnować czasu dyskutując.
Z holandią i belgią pisałem - opinia publiczna.
Wchodzimy w neośredniowiecze "ludziom wpaja się, że to co myślisz i uważasz za słuszne jest twoim wytworem, a na wiele spraw mamy zerowy wpływ, bo jesteśmy sterowani za sprawą emocji i informacji." to nie jest zero-jedynkowe, ale faktycznie jesteśmy coraz temu bliżsi i powinniśmy walczyć z tym zjawiskiem zabierając więcej kasy bogatym
  • Odpowiedz
@vagarii: To nie są, aż takie teorie spiskowe, ale elementy socjotechniki. W biblii masz bardzo ciekawy fragment, gdzie Bóg nie każe ufać Wężowi, a Adamowi zakazuje jeść jabłka, bo inaczej umrze. Na to wąż mówi do Adama, że nie umrze jak je zje. I rzeczywiście nie umarł po zjedzeniu. Wąż powiedział prawdę, a pomimo to istnieje w społeczeństwie niechęć do węży, chociaż to Bóg okłamał Adama. Ta sytuacja wygląda dla mnie
  • Odpowiedz